Kalendarium wędakrskie lipiec/sierpień

ZAWODY SPŁAWIKOWE
W dniach 11- 12 sierpnia na Kanale Szymońskim koło Orzysza rozegrano dwie imprezy zawodów spławikowych. W sobotę zawodnicy walczyli w „Pucharze Brzany”, gdzie startujący w barwach naszego koła W. Sokołowski zajął III miejsce.
W niedzielę około 40 zawodników rozegrało spławikowe Grand Prix Okręgu. Bardzo dobrze spisał się kolejny nasz reprezentant R. Obolewicz zajmując II miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

zawody spławikowe

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W WĘDKARSTWIE RZUTOWYM
W dniach 17-19 sierpnia 2018 r. na płycie lotniska w Inowrocławiu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym.
Do rywalizacji stanęło ok. 60 najlepszych zawodników z całego kraju. Okręg PZW Białystok reprezentowało sześciu zawodników, w tym czterech z Sekcji Rzutowej Wasilkowskiego Koła PZW. Tegoroczne mistrzostwa okazały się dla nas rewelacyjne!

Pięcioro naszych zawodników stanęło na podium:
K. Stankiewicz – bezkonkurencyjna, 15- letnia debiutantka pochodząca z Hajnówki, reprezentantka naszej sekcji zdobyła dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski, pokonując swoje rywalki w trójboju i pięcioboju rzutowym juniorek.
P. Żakowski – zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii mężczyzn.
K. Halicka – zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kategorii kadet.
F. Świetlicki z Suprśla – zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kategorii kadet.
Sz. Malewicki – zdobył brązowy medal w kategorii kadet.
Sz. Protassewicz z Supraśla – zajął dziesiąte miejsce w kategorii kadet.