„Dzieci Ignacego” znowu działają!

Uczniowie świetlicy SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie kolejny raz biorą udział w ogólnopolskim programie oświatowym „Być jak Ignacy”.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG. VIII edycja akcji przebiega pod hasłem „Nauka jest energią”. I z energią właśnie wychowankowie z koła „Dzieci Ignacego” działają: zdobywają wiedzę, eksperymentują, podejmują kolejne naukowe i badawcze wyzwania. W ich ramach uczniowie zapoznali się już z zagadnieniami związanymi m.in. z energią gazową, elektryczną, wiatrową, wodną czy słoneczną. Przy okazji etapu „Ropa naftowa” mali naukowcy poszerzyli swoją wiedzę o patronie programu – Ignacym Łukasiewiczu, wynalazcy lampy naftowej. To dzięki jego wynalazkowi została przeprowadzona pierwsza nocna operacja. Nie jest to jednak jedyny godny odnotowania fakt z bogatego życiorysu naukowca. Ignacy Łukasiewicz był także farmaceutą, przedsiębiorcą, patriotą, politykiem, filantropem. Naprawdę warto, zgodnie z hasłem programu „być jak Ignacy”! By inni także mieli taką świadomość dzieci przygotowały tematyczną gazetkę o patronie projektu. Podobnie jak bohater zajęć uczniowie badali właściwości ropy naftowej, chociaż nie poskutkowało to, jeszcze, odkryciami na miarę wynalazcy.

Mali naukowcy działają jednak dalej, nie zatrzymują się w połowie drogi. Ich dokonania i postępy można śledzić na stronach szkoły. Warto!

Eliza Wesołowska
nauczyciel wychowawca świetlicy SP im. Króla Zygmunta w Wasilkowie

„Dzieci Ignacego” znowu działają!

Skip to content