Wręczenie stypendiów szkolnych uczniom SP nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

4 marca 2021 – dzień wart zapamiętania. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego pojawili się uczniowie! Co prawda tylko na chwilę, wyłącznie w małych grupach. Wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, ale jednak! Co to była za radość! W dodatku radość podwójna, ponieważ uczniowie nie znaleźli się w szkole bez celu. Przybyli na uroczystość wręczenia stypendiów szkolnych ufundowanych przez Burmistrza Wasilkowa. Pan Burmistrz również był obecny, osobiście przekazywał najlepszym uczniom w pełni zasłużone nagrody, składał gratulacje dzieciom i ich rodzicom. Były wspólne zdjęcia i fanfary od orkiestry (w bardzo, bardzo okrojonym składzie).

Tego dnia odbyło się też podsumowanie organizowanych w szkole konkursów. Część z nich odbyła się jeszcze w pierwszym semestrze, ale z powodu pandemii trudno było zebrać uczniów w celu rozdania nagród. I wreszcie się udało! Pan Burmistrz, który jeden z tych konkursów objął swym patronatem, osobiście wręczał dyplomy i nagrody za Konkurs Patriotyczny, Gminny konkurs piosenki inspirowanej książką, konkurs na przypinkę reklamującą czytanie, za „Łasucha literackiego” i za konkurs „Bezpieczni w sieci”. Warto dodać, że biblioteka szkolna miała swój udział w organizacji każdego z tych wydarzeń.

To spotkanie po raz kolejny pokazało, jak ważna jest możliwość przebywania  z innymi ludźmi, jak potrzebny jest kontakt, jak ożywczą moc ma rozmowa i współdzielona z innymi radość. Obyśmy wkrótce mieli takich okazji jak najwięcej.

Wręczenie stypendiów przez Burmistrza Wasilkowa

Źródło: SP nr 1 im ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Skip to content