Pasowanie na czytelnika

Książka to zaproszenie i brama do świata marzeń, do świata magii, do świata możliwości. Dlatego też najmłodszych czytelników do tego właśnie świata zaprosiły wróżki, które na co dzień udają panie bibliotekarki. Tym razem jednak przybrały na chwilę swą prawdziwą postać, by sprawdzić, czy uczniowie klas I i II zasługują na to, by zostać Czytelnikami (przez wielkie C).

Dzieci udowodniły, że świetnie potrafią czytać, lubią książki, wiedzą, jak się z nimi obchodzić. W dodatku zaprezentowały zdumionym wróżkom, jak wiele posiadają talentów. Okazało się, że wspaniale deklamują wiersze, jeszcze piękniej śpiewają piosenki, potrafią też rysować, pisać i opowiadać. To doskonałe przygotowanie zawdzięczały paniom wychowawczyniom i oczywiście rodzicom.

Nie było wątpliwości wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły zasłużyli na miano Czytelników. Zostali na nich pasowani poprzez symboliczne przejście przez bramę zrobioną z najcięższej książki ze szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę wydarzenia młodzi pożeracze książek otrzymali upominki, wręczane im przez panią Dyrektor, zachwyconą tak wspaniałym pokazem dziecięcych umiejętności.

Pasowanie na czytelnika

Źródło: SP nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Skip to content