Webinarium „Ja (nie) czytam, a Ty?”

Czy wiecie, że czytanie wzmacnia połączenia nerwowe i sprawia, że nasz mózg lepiej funkcjonuje? Albo, że przeciwdziała chorobie Alzheimera? No i oczywiście zdecydowanie niweluje stres oraz rozwija wyobraźnię, zwiększa zasób słów, wpływa pozytywnie na poprawność ortograficzną tekstów?

Tego wszystkiego oraz wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzieli się dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczący w webinarium pt. „Ja (nie) czytam, a Ty? – katalog nowatorskich działań na rzecz kształtowania nawyków czytelniczych” zorganizowanym przez bibliotekę Miejską w Wasilkowie w ramach realizowanego przez nią projektu „Wasilkowski flash book” .

Prezenterką była pani Aneta Zamojska (dziennikarka, trenerka, psycholog i pisarka), zaproszona do udziału w  projekcie przez panią dyrektor Elżbietę Kisło. Posługując się licznymi przykładami zachęcała młodzież do czytania książek. Następnie można było zadawać pytania na czacie, a prowadząca skrupulatnie odpowiadała nawet na te najdziwniejsze, np. jak nie zasnąć nad książką?

Dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy od pani dyrektor Biblioteki Miejskiej, nasi uczniowie nie tylko mieli szansę posłuchać ciekawego wykładu i uzupełnić swoją wiedzę, ale też po raz pierwszy zetknąć się z taką formą jej przekazywania, jaką jest webinarium.
Kto wie, czy nauka na odległość nie zastąpi wkrótce tradycyjnej szkoły? Dziś w każdym razie spodobała się młodzieży.

Webinarium

Mat. SP nr 1