Wasilkowska fotografka na cenionym festiwalu fotograficznym

Wasilkowska fotografka Magda Właszek, związana z grupą Krajobraźnia działającą przy Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie znalazła się w grupie artystów, którzy zaprezentują swoje prace podczas Wojnowskiego Festiwal Fotografii.

Co wyróżnia ten festiwal? Jest to impreza plenerowa, gdzie fotografie są wieszane na płotach. Festiwal odbywa się od 2017 roku i cieszy się coraz większą popularnością. Od powstania festiwalu na płotach Wojnowa zawisło już 2000 zdjęć. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów. Udostępnione są one w dużym formacie na ulicznej galerii.  Można je podziwiać nawet nie wysiadając z auta, jeżeli odpowiednio się zwolni przejeżdżając przez Wojnowo.

Na festiwalu wystawiały się takie sławy fotografii jak: Chris Niedenthal laureat nagrody World Press Photo, Czarek Sokołowski jedyny polski laureat  Nagrody Pulitzera, Zbigniew i Maciej Kosycarzowie, Jerzy Kośnik, Anna Musiałówna oraz wielu utalentowanych i nagradzanych artystów.

W tegorocznej edycji festiwalu na Wojnowskich płotach zawiśnie 500 fotografii, które będą wyeksponowane na 2,5 km odcinku Wojnowa. Zaprezentowanych zostanie 26. artystów. Cieszymy się że artyści z gminy Wasilków są zauważani i doceniani w całej Polsce.

Otwarcie festiwalu odbędzie się  4 czerwca 2022 roku o godzinie 16:00 w Wojnowie (k. Ruciane Nida). Prace można będzie podziwiać do końca września.

Zapraszamy również do udziału w pracach i spotkaniach grupy Krajobraźnia

mat. org. fot. M. Właszek

Skip to content