Warsztaty tradycyjnych pieśni podlaskich

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach tradycyjnych pieśni podlaskich. Warsztat odbywa się w ramach projektu „Wesele Kultur” realizowanego przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie w ramach programu EtnoPolska Edycja 2023.

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak również mające doświadczenie w śpiewie tradycyjnym, które chcą poczuć radość ze wspólnego śpiewania, poznać zwyczaje i obrzędy weselne oraz wziąć udział w inscenizacji wesela, które odbędzie się 10 września 2023 roku.

Warsztaty (jedna grupa, dwa spotkania) odbędą się w poniedziałek i środę (4 i 6 września 2023) w godzinach 17:00 – 19:30 w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (ul. Żurawia 13). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

By wziąć w nich udział należy się zarejestrować przez formularz zamieszczony tutaj. Zapisy ruszają 30 sierpnia.

Poznamy swój głos i jego możliwości. Będziemy wykonywać ćwiczenia ruchowe, oddechowe, rozluźniające struny głosowe, dykcyjne po to, by śpiewanie było czystą przyjemnością, by zanurzać się w dźwiękach i by współbrzmieć w grupie. Punktem wyjścia będą przede wszystkim starodawne pieśni weselne pochodzące z Podlasia, śpiewane po polsku, jak też w dialektach. Warsztaty śpiewu poprowadzi Julita Charytoniuk

Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje oraz wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Biele, Polesie_PL, Kapela Batareja, Pieśni Piękne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Skip to content