Urodziny Elmera w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie

Nauczycielki prowadzące Chatkę Czytającego Puchatka zgłosiły przedszkole do udziału w konkursie pt „Urodziny Elmera”, którego organizatorem jest Publicat S.A. Organizator po zakwalifikowaniu naszej placówki do udziału w konkursie, przesłał zestaw książek o słoniu Elmerze- które wzbogaciły kolekcję w CH CZ P. Przez tydzień przedszkolaki słuchały bajek czytanych przez panie w grupach – dzięki czemu nasi podopieczni poznali słonia, jego przyjaciół i przygody.

Piątek – dziesiąty maja był bardzo radosnym i wyczekiwanym dniem przez naszych przedszkolaków. A to za sprawą bohatera serii książek Davida McKee – zabawnego słonia w kratkę o imieniu Elmer.  Dzieci słuchały opowiadań o jego przygodach, które czytały im panie – przebrane za zwierzęta. Dowiedziały się, że mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół z którymi chętnie się bawi, poznaje dżunglę, nawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie. Jest radosny, pomocny i życzliwy. Wszyscy lubią go takiego, jakim jest. Bo każdy jest wyjątkowy i ma coś, co wyróżnia go spośród innych. Z tej okazji dzieci z grupy IV z pomocą pani ułożyły piosenkę o kolorowym słoniu. Oczywiście były życzenia, korona, tort. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały jubilatowi sto lat. Na zakończenie była oczywiście dyskoteka.  Po urodzinowej  imprezie kolorowy słonik zagościł w naszej przedszkolnej biblioteczce Chatce Czytającego Puchatka.

Ten sympatyczny słonik w tym roku obchodził swoje trzydzieste urodziny (a ciągle wygląda tak młodo).

Naszemu dostojnemu  jubilatowi życzymy aby ciągle był razem z nami  a jego przygody bawiły nowe pokolenia dzieci. Fotorelację z przebiegu imprezy prześlemy do Organizatora wraz z nagraniem śpiewanej przez dzieci z IV grupy piosenki – trzymajcie za nas kciuki – gdyż nagrodą główną za najlepsze Dzieło w Konkursie jest zestaw książek wydawanych przez Organizatora o łącznej wartości 3.000,00 zł – które oczywiście trafią do Chatki Czytającego Puchatka.


Autor: mgr Iwona Dowgier, mgr Dorota Szejnoga