Ślubowanie klas pierwszych w SP nr 1

Pierwszy raz od wielu, wielu lat w murach szkoły przy ul. Mickiewicza 2 ślubowanie składali uczniowie klasy pierwszej – nie gimnazjum, lecz szkoły podstawowej. Nic dziwnego, że stres ogarnął nie tylko najmłodszych(którzy denerwowali się chyba najmniej), ale też wychowawczynie, panią Dyrektor i rodziców. Na szczęście trema szybko minęła i uroczystość przebiegła wesoło i bardzo sympatycznie.

Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą na temat szkolnego regulaminu i przepisów ruchu drogowego, zdali śpiewająco egzamin ze sprawności fizycznej i z bycia dobrym kolegą. Na każde pytanie zadane przez koleżanki z kl. VI, potrafili dać prawidłową odpowiedź, co zgodnie potwierdzali licznie zgromadzeni rodzice i jury, w skład którego weszły: pani dyrektor Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie – Joanna Broniszewska-Hyży, pani wicedyrektor szkoły – Henryka Kaczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Sokólska.

Mali bohaterowie tego dnia złożyli przyrzeczenie, a następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia, ponieważ udowodnili, że na niego zasługują. Tym samym dołączyli do szkolnej społeczności. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i pamiątki, a szkolny zespół wokalny radośnie zaśpiewał im: „Witajcie w naszej bajce”.

Pierwszaki – gratulujemy Wam wejścia do szkolnej rodziny, życzymy wielu wspaniałych chwil w naszej wspólnej szkole.


Mat.: SP nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego