Rodzinne warsztaty – czas integracji przedszkolnej

Czas  Świąt  Bożego  Narodzenia, to okres różnych przygotowań. To kolędowanie i pachnąca świerkiem, kolorowo udekorowana choinka, świąteczne dekorowanie domu i przygotowanie tradycyjnych potraw. Ale też czas na wykonywanie ozdób świątecznych.

Z tej to okazji 11 grudnia, grupa 3 z Przedszkola Słonecznego wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach bożenarodzeniowych, które poprowadziła wychowawczyni pani Justyna. Rodzice i dzieci mieli zapewnione potrzebne materiały plastyczne, niezbędne pomoce do wykonania ozdoby, artykuły pasmanteryjne, a pomysł wykonania stroiku  okazał się trafiony. Rodzice Marcina również zaangażowali się w pomoc realizacji warsztatów, przygotowali piękne brzozowe podkładki, bez których nie powstałyby tak piękne stroiki.

Twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, także wartościowa pod względem estetycznym. Dzieci były bardzo zaangażowane, aktywnie i z uwagą wykonywały zadanie z rodzicami. Zajęcia takie rozwijają: postawę twórczą, kształtują kulturę estetyczną, wrażliwość  plastyczną, nabywają umiejętności współdziałania w grupie i organizowania sobie pracy. Podczas takich zajęć, dzieci zdobywają twórcze kompetencje poprzez poznawanie różnych technik plastycznych, jednocześnie integrują się jako grupa wraz z rodzicami.

Efekt pracy był rewelacyjny. Kreatywnej zabawie towarzyszył przygotowany repertuar muzyczno – instrumentalny w wykonaniu dzieci  oraz miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Takie szczególne momenty wzmacniają wzajemne relacje, integrują dorosłych i dzieci.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie, przybycie oraz czynny udział w spotkaniu.

Rodzinne warsztaty – czas integracji przedszkolnej

wych. Justyna Wiszniewska

Skip to content