Przegląd wydarzeń Kyokushin Team Wasilków

Od polowy maja treningi były prowadzone na stadionie w Wasilkowie w kilku grupach, oraz indywidualnie z najlepszymi zawodnikami szykującymi się do startów po wakacjach. W czasie wakacji trenowaliśmy w razie niepogody również na sali OSP OHP w Wasilkowie.

W dniu 4 sierpnia odbył się w naszym klubie egzamin na stopnie szkoleniowe, do którego przystapiło ok 30 osób.

Dnia 8 sierpnia nasz klub zorganizował spływ kajakowy z Supraśla do Wasilkowa, w którym udział wzięły 24 osoby z naszego klubu.

W czasie wakacji przeprowadziliśmy tez w klubie MTSF, w którym brali udział wszyscy trenujący. Wakacje zakończyliśmy wspólnym wyjściem na pizzę.

Od połowy września zajęcia wróciły do SP na Polnej. We wrześniu daliśmy dwa pokazy karate – w Sochoniach z Fundacją 3mam cukry” oraz w Wasilkowie na Pikniku Charytatywnym dla chorego Nikosia.

Dnia 3.10.2020 nasz klub po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią wziął udział w zawodach karate. Na XXI Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa zdobyliśmy następujące miejsca:

Zuzanna Kurza 1 miejsce, Karolina Kijas 1 miejsce, Julia Tokarska 2 miejsce, Szymon Skiepko 2 miejsce, Zuzanna Łopato 3 miejsce.

W październiku  nasz klub wstąpił do Polskiego Związku Muaythai. Dnia 17-18 pażdziernika mialy zostać rozegrane w Białymstoku Mistrzostwa Polski Muaythai. Niestety zostały odwolane , a z naszego klubu zgłoszone zostały 2 osoby.

Dnia 10.10.2020 w Ząbkowicach Ślaskich odbyły się 47 Mistrzostwa Polski seniorów Kyokushin Karate. Z naszego klubu w wadze do 65 kg startował Bartosz Kropiwnicki, który w pierwsze rundzie przegrał decyzja sędziów. To był pierwszy start Bartosz w MP seniorów.

25.10.2020 odbyły sie w Białymstoku zawody IKON Fighters Cup. Miejsca naszych zawodników:

1 miejsca – Zuzia Kurza ( zdobyła dwa pierwsze miejsca w kategorii dziewczynek i chłopców – zawodnik nie miał przeciwnika to zgłosiła się i wygrała

Zuzia Łopato – 1 miejsce , Martyna Derecka – 1 miejsce , Karolina Kijas – 1 miejsce , Maja Aronowicz – 2 miejsce , Julia Tokarska – 2 miejsce ,Szymon Skiepko – 2 miejsce, Maria Łapińska – 2 miejsce , Klaudia Wójcik – 2 miejsce, Bartłomiej Sokólski -3 miejsce, Mateusz Klok – 3 miejsce

11 osób z klubu – 12 medali ( 5 złotych )

Dnia 21.11.2020 nasz klub zorganizował 4 międzynarodowy turniej karate IKO Matsuhima Polish Open. W zawodach udział wzieło 102 zawodników z 9 klubów z Polski i Ukrainy. Kyokushin Team Wasilków 3 miejsce drużynowo za drużynami Shinjitsu Ukraina I Podlaskim Klubem Sportowym „Na Szczyt”. W sumie zdobyliśmy 12 medali ( 4 złote , 3 srebrne ,5 brązowych ).

złote medale- Karolina Kijas , Zuzia Łopato, Julia Tokarska, Bartosz Kropiwnicki