70 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowodworcach

Rok 2020 jest rokiem szczególnym – OSP w Nowodworcach świętuje 70-te urodziny.

Historię jednostki w Nowodworcach zapoczątkowały wydarzenia w 1923 roku, wówczas wieś padła ofiarą katastrofalnego pożaru, który strawił ponad dwadzieścia zabudowań. Widmo pożaru było sprawdzianem gotowości ratowania życia i mienia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i majątku w 1950 roku, na zebraniu wiejskim podjęto działania formalizujące powołanie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach obchodów 70-lecia zaplanowane zostały uroczystości upamiętniające rocznicę powstania jednostki (w związku z panującą sytuacją pandemiczną nie mogły się odbyć) oraz wydanie publikacji, którą mamy przyjemność dziś Państwu przedstawić.

Wydana przy współpracy z OSP Nowodworce i Urząd Miejski w Wasilkowie publikacja, przedstawia rys historyczny działań jednostki na przełomie siedemdziesięciu lat. Zachęcamy do lektury opracowania, które można otrzymać w Bibliotece Miejskiej, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie, w OSP Nowodworce oraz zapoznać się w wersji elektronicznej na stronie Ośrodka.

Życzymy wszystkim strażakom ochotnikom wielu lat w zdrowiu, pomyślności, satysfakcji ze społecznego działania i bezpiecznych powrotów. Niech odpowiedzialna służba będzie powodem do satysfakcji i społecznego uznania.

Skip to content