Karnawał w Szkole Filialnej w Sochoniach

Lato w środku śnieżnej zimy? Czy to możliwe? Ależ oczywiście… na balu karnawałowym kl. 0 – 1 w Sochoniach.

Bal na Hawajach- tak brzmiał tytuł  zabawy karnawałowej, która odbyła się 27 stycznia 2021 r., w naszej szkole.  Było wesoło, barwnie, kwieciście i głośno. Królowały skoczne tańce, kolorowe korowody i  zabawne konkursy.  Płatkami kwiatów wystrzelonymi z ogromnej  tuby dzieci ozdabiały stroje hawajskie na plakatach.  W fotobudce( oczywiście hawajskiej) można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło posiłku- pizza i owoce z galaretką, to przysmaki  przygotowane przez naszych kochanych rodziców.  Mikołaj niestety nie mógł wejść do szkoły ze względu na przepisy sanitarne, ale zostawił dla dzieci worki pełne prezentów. To był naprawdę wspaniały dzień.


Dnia 29 stycznia 2021 r., w klasie drugiej i trzeciej Szkoły Filialnej w Sochoniach odbyła się coroczna Zabawa Karnawałowa pod hasłem ”Karnawał z Królową Śniegu”. Tego dnia nasza szkoła wyglądała odświętnie. „Sala balowa” przystrojona była kolorowymi ozdobami, także z elementami śniegu i lodu.

Wyjątkowy wystój od razu wprowadził dzieci w atmosferę zachęcającą do zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała uczniów do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach uczniowie śpiewali teksty znanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. Bal urozmaicony był ciekawymi konkursami, a na zwycięzców czekały nagrody. Tradycyjnie odbyła się prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników balu.

Uczniowie się świetnie bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Wielką atrakcją dla dzieci był konkurs muzyczny „Jaka to melodia”, ale także zdjęcia w fotobudce, przeciąganie liny, taniec z balonikiem, skoki w workach, taniec z gwiazdami, konkurs kotylionowy, kalambury, konkursy zwinnościowe, np. przejście przez tunel.

Najwięcej emocji wywołał wybór króla i królowej balu, którymi zostali: Zuzia i Kacper. W trakcie zabawy dzieci miały również okazję do skosztowania smacznej pizzy, a także pysznego deseru – galaretki z owocami i bitą śmietaną. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty, które dla nich zostawił w szkole Mikołaj. Bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w pamięci dzieci. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Karnawał w Szkole Filialnej w Sochoniach

Autorzy: Nauczyciele Szkoły Filialnej w Sochoniach

Skip to content