Kalendarium wędkarskie sierpień/wrzesień 2018 r.

Zawody Spławikowe

W dniach 11- 12 sierpnia 2018 roku na Kanale Szymońskim k/ Orzysza rozegrano dwie imprezy zawodów spławikowych. W sobotę zawodnicy walczyli w „Pucharze Brzany”, gdzie startujący w barwach naszego koła
W. Sokołowski zajął III miejsce.
W niedzielę około 40 zawodników rozegrało spławikowe „Grand Prix” Okręgu. Bardzo dobrze spisał się kolejny nasz reprezentant R. Obolewicz zajmując II miejsce.
Gratulujemy!

Zawody spławikowe

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym

W dniach 17 -19 sierpnia 2018 roku na płycie lotniska w Inowrocławiu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Do rywalizacji stanęło ok 60 najlepszych zawodników z całego kraju. Okręg PZW Białystok reprezentowało 6 zawodników, w tym 4 z Sekcji Rzutowej Wasilkowskiego Koła PZW.
Tegoroczne mistrzostwa okazały się dla nas rewelacyjne! Pięcioro naszych zawodników stanęło na podium:
K. Stankiewicz – bezkonkurencyjna, 15 letnia debiutantka pochodząca z Hajnówki – reprezentująca naszą sekcję, zdobyła dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski, pokonując swoje rywalki w trójboju i pięcioboju rzutowym juniorek.
P. Żakowski – zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii mężczyzn.
K. Halicka – zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrz Polski w kategorii Kobiet.
F. Świetlicki z Supraśla – zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrz Polski w kategorii kadet.
Szymon Protassewicz z Supraśla – zajął 10 miejsce w kategorii kadet.

Wszystkim naszym zawodnikom Gratulujemy! Panowie wędkarze czapki z głów!

Zawody Rzutowe

IV Edycja rzutowego Pucharu Polski w Krakowie

W dniu 14 – 16 września 2018 roku została zorganizowana w Krakowie IV ostatnia edycja Rzutowego Pucharu Polski (V edycja niestety została odwołana). Okręg PZW Białystok reprezentowało 4 młodych zawodników, którzy ponownie bardzo dobrze wypadli w klasyfikacji ogólnej.

W kategorii juniorek – trójbój i pięciobój I miejsce zajęła bezkonkurencyjnie nasza K. Stankiewicz z przewagą około 70 punktów nad kolejną zawodniczką.

W kategorii kadet – trójbój :
II miejsce Sz.Malewicki,
III miejsce F.Świetlicki,
V miejsce Sz. Protassewicz z Supraśla

Drużynowo nasza młodzież uplasowała się na III miejscu. Jednocześnie zostały ogłoszone wyniki w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym:

Kategoria kadet:
II miejsce Sz. Malewicki,
III miejsce F. Świetlicki,
V miejsce Sz. Protassewicz

Kategoria juniorek:

Debiutująca w tegorocznym Pucharze K. Stankiewicz zajęła V miejsce w trójboju i VI miejsce w pięcioboju.

Kategoria pięciobój kobiet:

IV miejsce K.Halicka (tylko 3 straty)

Kategoria pięciobój mężczyzn:

XII miejsce P. Żakowski (tylko 3 straty)

Drużynowo w klasyfikacji generalnej nasza młodzież zajęła V miejsce, a w kategorii kobiet uplasowaliśmy się na III miejscu.

IV Edycja Rzutowego Pucharu Polski w Krakowie

I Edycja rzutowego „Grand Prix” Okręgu Białystok

W dniu 9 września 2018 roku na stadionie w Łapach rozegrano I edycję Rzutowego „Grand Prix” Okręgu Białystok. W zawodach wystartowało 16 zawodników, w tym 5 z naszego koła.

W kategorii juniorek:
I miejsce zajęła K. Stankiewicz – pochodząca z Hajnówki reprezentantka naszej sekcji rzutowej
II miejsce K. Chodziutko,
III miejsce I. Chodziutko
W kategorii juniorów III miejsce zajął Sz. Malewicki
Serdecznie Gratulujemy!

Towarzyskie zawody spławikowo – gruntowe

W dniu 1 września 2018 roku na łowisku specjalnym „Rybniki z Nadawki” zostały rozegrane towarzyskie zawody spławikowo – gruntowe członków Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz Sponsorów Koła PZW w Wasilkowie (impreza składkowa). Na starcie stanęło 13 zawodników. Po rozegraniu 3 – godzinnej tury jury podsumowało wyniki:

VII miejsce W. Sarajew – 0, 02 kg – skarbnik koła

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc zostali uhonorowani statuetkami. Dodatkową okolicznościową statuetkę za złowienie największej ryby – karpia 3,31 kg otrzymał zwycięzca zawodów W. Sokołowski.
Po ogłoszeniu wyników zapłonęło wędkarskie ognisko.

Zawody o Puchar Burmistrza Wasilkowa – rozstrzygnięte

W dniu 29 września 2018 r. na Zalewie w Wasilkowie rozegrano Otwarte Zawody Spławikowo-Gruntowe o Puchar Burmistrza Wasilkowa.
Na starcie stanęło 18 zawodników (10 juniorów i 8 seniorów). Chłodna, słoneczna pogoda i przymrozek o poranku nie napawały optymizmem dobrych połowów. Zawodnicy łowili tylko niewielkie płotki i ukleje. Po rozegraniu 2,5 godzinnej tury (8 zawodników zakończyło swój start z wynikiem zerowym) zawodnicy i ich opiekunowie przenieśli się na teren Jardu pod wiatę. Tam też zapłonęło wędkarskie ognisko z pieczonymi kiełbaskami i gorąca herbatą oraz ogłoszono wyniki zawodów.

W kategorii junior zwyciężyli:
I miejsce T. Chodorowski – koło Wodociągi B-stok – 300 pkt,
II miejsce G.Wasilewski – koło PZW Wasilków – 220 pkt (4 ryby),
III miejsce P. Chodorowski – koło Wodociągi B-stok – 220 pkt (3 ryby)