„#Bibliomama” – pierwsza część projektu za nami

Wraz z początkiem września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie wystartował projekt „#Bibliomama” dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” – edycja II.

Projekt skierowany jest do mam zamieszkałych na terenie gminy Wasilków, które pozostają nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem. „#Bibliomama” to cykl spotkań i warsztatów, które mają za zadanie ułatwić młodym mamom powrót do pracy po okresie przerwy związanej z opieką nad dzieckiem/dziećmi, podwyższyć ich kompetencje, pomóc znaleźć w sobie energię do działania i nowe talenty.

Pierwsze spotkania i warsztaty motywacyjne w ramach bloku pod hasłem „Mama rozmawia” już za nami. Na spotkaniu zatytułowanym „O jasnych i ciemnych stronach macierzyństwa” nie zabrakło intymnych rozmów, śmiechu, refleksji, chwil powagi a nawet łez wzruszenia. Spotkanie poprowadziła Pani Małgorzata Kadysz – pedagog, logopeda, trener Programowania Neurolingwistycznego oraz Rozwoju Osobistego.

Kolejne spotkanie, także poprowadzone przez Panią Kadysz, zatytułowane „Mama idzie do pracy” było okazją do nauki efektywnego planowania swoich działań, dzięki którym powrót do aktywności zawodowej staje się planem, a nie problemem i obawą całej rodziny. Nasze Bibliomamy już wiedzą jak zacząć od małych kroczków a zakończyć na wielkich celach.

Następny warsztat realizowany w ramach projektu poprowadziła bibliotekarka koordynująca projekt Anna Łukaszewicz, w oparciu o książkę „Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie” autorstwa Raquel Diaz Reguery. Na warsztacie Bibliomamy stworzyły swoiste portrety samych siebie. Analiza typów matek, przedstawionych w książce z przymrużeniem oka, pozwoliła zobaczyć nam, że choć każda mama jest inna, każda ma swoje wady, zalety i różne nawyki, jest absolutnie wyjątkową, niepowtarzalną i DOSKONAŁĄ MAMĄ!

Spotkaniem kończącym pierwszy blok projektu były warsztaty motywacyjne „Odkryj w sobie moc” oraz „Plany i marzenia mamy”, które poprowadziła Pani Aneta Zamojska, psycholog, terapeuta TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach), trener Programowania Neurolingwistycznego, Rozwoju Osobistego oraz Coach. Było to pełne energii spotkanie, na którym Bibliomamy mogły skupić się na swoich potrzebach i pragnieniach, przekonać się, że nawet w obliczu macierzyństwa ich spełnianie jest najważniejsze oraz powiedzieć sobie głośno „JA!”.

W ramach projektu nasze uczestniczki mogą korzystać  z tabletów, zakupionych specjalnie dla mam jako osobisty organizer oraz pomoc w powrocie do podjęcia aktywności zawodowej.  Przed nami kolejne spotkania w ramach bloków  „Mama nabywa nowe kompetencje” oraz „Mama ładuje baterie”.

#Bibliomama” – Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” – edycja II.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Skip to content