XV MFMOiK im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Burmistrz Wasilkowa, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej, Urząd Miejski w Wasilkowie, Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie oraz Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie zapraszają na XV edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Jubileuszową edycję koncertów 1 września o godz. 19:00 w Kościele Najświętszej Mari Panny Matki Miłosierdzia w Wasilkowie zainauguruje Radosław Pachołek (alt), gdański kwartet trąbek naturalnych z kotłami historycznymi – Tubicinatores Gedanenses oraz podlaska orkiestra instrumentów historycznych – Barogue Collegium Musicum.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego wpisał się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta stając się wizytówką na mapie artystycznych wydarzeń jako jedyny tego rodzaju w województwie podlaskim, goszcząc artystów z Polski i z zagranicy.

Festiwal jako lokalna artystyczna marka i wyjątkowy muzyczny produkt jest doskonałą formą promocji miasta naszego regionu i walorów turystycznych województwa podlaskiego w Polsce i w Europie. Od 2005 roku w ramach 14 edycji Festiwalu odbyły się 63 koncerty z udziałem ponad 200 wspaniałych wykonawców m.in. z Polski, Wysp Alandzkich, USA, Japonii, Rosji, Niemiec, Belgii, Litwy, Białorusi, Danii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Włoch. Koncertów wysłuchano ponad 11 tysięcy słuchaczy. Od pierwszej edycji Festiwalu dyrektorem artystycznym, czuwającym nad warstwą artystyczną i koordynującym przebieg całego wydarzenia jest Dariusz Hajdukiewicz.

Wstęp wolny. Więcej informacji o koncertach na plakacie.

Festiwal sfinansowany został ze środków Gminy Wasilków, współfinansowany z dotacji Starostwa Powiatowego w Białymstoku.