Wiosenny Turniej Szachowy

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta rozegrano Wiosenny Turniej Szachowy. Zawody były zorganizowane przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury dzieciom i młodzieży z gminy Wasilków.
Podczas turnieju rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim (komputer losował przeciwnika każdemu zawodnikowi) z tempem 10 min + 5 sek/ posunięcie. Wzięło w nim udział 15 osób z czego prawie połowa to dziewczęta. To bardzo pocieszające, iż dyscyplina szachy cieszy się równomiernym i stale wzrastającym zainteresowaniem. Walka o puchary i nagrody odbyła się w trzech klasyfikacjach: generalnej, chłopców do lat 10-ciu oraz dziewcząt.
W „generalce” z kompletem wygranych zwyciężył Szymon Ptaszyński, drugi był Konrad Olifier a trzeci Paweł Krutul.
W grupie do lat 10-ciu najlepszy tego dnia był Bartek Olempijuk, Tymon Kuźmicki oraz Maciej Owczarczuk.
Wśród dziewcząt prym wiodła Aleksandra Olifier, drugiej miejsce wywalczyła Natalia Świder, a trzecie Aleksandra Dąbrowska.
Puchar najmłodszego zawodnika zdobyła Karolina Łabowicz.
Każdy zawodnik na osłodę otrzymał słoiczek miodu z wasilkowskiej pasieki państwa Semeniuków za co bardzo gorąco dziękujemy.
Turniej sędziował Łukasz Stasienko.
Dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy zaciętej rywalizacji przy kolejnych spotkaniach turniejowych oraz na zajęciach szachowych.

Autor: Matuszewski

Wiosenny Turniej Szachowy