Wesele Kultur – warsztaty teatralno-etnograficzne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tradycyjnym śpiewem muzyką, tańcem oraz obrzędowością Podlasia, na warsztaty wokół zwyczajów weselnych, które poprowadzi Kapela Batareja.

Przez 2 warsztatowe dni uczestniczki i uczestnicy będą odkrywać zapomniane obrzędy i zamieniać je w uteatralizowane widowisko, które zakończy wspólna „weselna” zabawa. Warsztaty odbywają się ramach projektu „Wesele Kultur” realizowanego w ramach Programu Etno Polska.

Do udziału zapraszamy młodzież od 13 roku życia oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc w warsztatach jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w jednej grupie podczas czterech spotkań warsztatowych zgodnie z planem warsztatów.

Zapisy na warsztaty odbywają się przez formularz, który znajduje się tutaj.

WARSZTATY (Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Żurawia 13).

Sobota (9 września 2023)
10:00 – 13:00 spotkanie 1

15:00 – 17:00 spotkanie 2

Niedziela (10 września 2023)
11:00 – 14:00 spotkanie 3

15:00 – 17:00 spotkanie 4

POKAZ FINAŁOWY
Niedziela 10 września 2023 godz: 17:00

Kapela Batareja z Białegostoku powstała w 2017 r. Jest zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Najczęściej sięga jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Zespół grał na wielu potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych głównie na Podlasiu. 

Kapela Batareja była gościem Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS w Brukseli grała także w Holandii w Europejskim Urzędzie Patentowym w Hadze. Zdobyła tytuł honorowy „Open_Slow 2018” podczas Festiwalu SlowFest w Supraślu oraz została laureatem konkursu Stara Tradycja na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2019 

SKŁAD:

Mateusz Tymura – akordeon, śpiew

Zbyszek Rusiłowicz – cymbały huculskie

Magdalena Dąbrowska – skrzypce, taniec  

Julita Charytoniuk – baraban, bębenek obręczowy, śpiew

fot. Joanna Krukowska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Skip to content