Warsztaty z rodzicami klas II i III ze Szkoły Filialnej w Sochoniach

W kwietniu, maju i czerwcu szkołę w Sochoniach odwiedzali wyczekiwani przez dzieci goście. W ramach projektu klasowego: Zawody i zainteresowania naszych rodziców odbywały się warsztaty prowadzone przez mamy i tatusiów z klasy II i III. 

Wspólnie z mamą Patrycji, panią Elą Sieńko smażyliśmy smaczne pancakes  z owocami i bitą śmietaną. Mama Piotrusia, pani Ania Kolesińska pracująca w Kartenie przyniosła do klasy kolorowe ścinki rolet, z których dzieci wyczarowywały barwne wycinanki. Kolejnego dnia na motocyklu pojawił się tata Wiktorii, pan Paweł Dąbrowski. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej motoryzacyjnej pasji, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Większym pojazdem przyjechał pan Sławomir Szewczul, tata Aleksa. To była zamiatarka ulic z Czystego Środowiska. Dzieci nie tylko słuchały z zainteresowaniem o pracy w firmie zajmującej się porządkami na terenie naszej gminy, ale i obserwowały zamiatanie ulicy w pobliżu szkoły.

Warsztaty sensoryczne  przygotowała pani Agnieszka Pochodowicz, mama Szymona. Dzieci poznawały świat poprzez zmysły: dotyk, węch, słuch. Samodzielnie wykonywały pachnące, kolorowe gniotki z żelu do kąpieli i mąki ziemniaczanej, maszerowały po ścieżce sensorycznej, rozpoznawały zapachy i struktury różnych materiałów. Kolejnym gościem była pani Monika Omielańczyk,  mama drugiego Szymona, z którą uczniowie poznawali nowe i nieznane smaki, dowiedzieli się, czym można zastąpić cukier i jak przyrządzić zdrowy posiłek. 

W podróż po Unii Europejskiej zabrała nas pani Katarzyna Kitlas, mama Mai pracująca w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Uporządkowaliśmy swoją wiedzę na temat historii UE, jej symboli, hymnu, państw członkowskich i ich stolic. Korzystaliśmy z gier edukacyjnych na stronie internetowej Unii Europejskiej. Bardzo trudnej sztuki haftowania ściegiem krzyżykowym nauczyła mama Pawła z klasy trzeciej, pani Małgorzata Fiediukiewicz. Wyszywanie tak zainteresowało grupę dziewczynek (i nie tylko), że po zakończonych zajęciach kontynuowały pracę w świetlicy.

12 czerwca pan Wojciech Bielecki, tata Beniamina z klasy drugiej, właściciel firmy budowlanej, w ciekawy sposób zapoznał dzieci z pracą na budowie. Było obserwowanie, liczenie, mierzenie, poznawanie zawodów i narzędzi oraz maszyn budowlanych. Przyjechała gruszka i na świeżo wylanym betonowym fragmencie chodnika uczniowie zostawili na pamiątkę swoje autografy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie w nasz wspólny projekt. Dla dzieci były to lekcje: „niezapomniane, ciekawe, fascynujące, świetne …, po prostu SUPER!”    


Mat.: Szkoła Filialna w Sochoniach