Tydzień Matematyki w Szkole Filialnej w Sochoniach

Za nami Tydzień Matematyki. Od 8 do 12 marca 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zmaganiach z „królową nauk”.

We wszystkich klasach w poszczególne dni odbywały się gry i zabawy matematyczne. W kl. 0 i I każdego dnia pojawiały się ciekawostki matematyczne, a w środę odbył się Dzień Matematyki. Dzieci z pomocą kręgli i matematycznego bingo ćwiczyły dodawanie, w grupach układały obrazy z figur geometrycznych. Powstały plakaty zatytułowane: Kosmos, Ulica, Wiosna. Budowały pałac królowej Matematyki z różnych klocków, porządkowały liczby. Jednym słowem, uczyły się, dobrze się bawiąc.

Uczniowie klasy 2 na lekcji matematyki  rozwiązywali zadania interaktywne na platformie edukacyjnej Wordwall. Były również do wyboru gry planszowe, układanki, labirynty, kostka Rubika, tangramy… . Każdy uczeń znalazł coś, co go zainteresowało.

Dzieci z kl. III poznawały tajniki matematyki związane z mierzeniem, ważeniem, objętością oraz utrwalały działania matematyczne, pojęcie liczby, nazwy i kształty figur geometrycznych. Uczniowie rozwiązywali w grupach zadania, łamigłówki, quizy i zagadki matematyczne przygotowane przez wychowawczynię oraz przez Marysię i Kacpra.

Okazało się, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Otwarte umysły i chęć do zabawy sprawiły, że wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się do pracy i, co ważniejsze, robiły to z wielką ochotą. Powstały piękne plakaty z kolorowych figur oraz z cyfr, m. in.: „Lubię matematykę”, „Cyfrowa szkoła”.

Wiele radości przyniosły dzieciom Karty Grabowskiego, Sudoku, Programowanie, gra „Matematyczna Ściganka”. Wspaniałą zabawą były także gry multimedialne na tablicy interaktywnej doskonalące rachunek pamięciowy, rozwiązywanie zadań logicznych. Nietypowe lekcje matematyki pokazały, że „Królowa Nauk” obecna jest w życiu każdego człowieka i nie musi być obowiązkiem, lecz przyjemnością.

Na zakończenie zajęć uczniowie klasy 3 otrzymali order „Mistrz Matematyki” i słodkie upominki.

Autorzy: Wychowawczynie kl. 0, I, II i III

Skip to content