“Tekakwita”- tu zaczynają się możliwości!

Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa “Tekakwita” w Wasilkowie zakończył swój trzeci rok szkolny. Rok pełen ciężkiej, ale bardzo przyjemnej pracy uczniów oraz nauczycieli. Oprócz różnorodnych występów artystycznych, z których z pewnością słynie nasza placówka, możemy pochwalić się wysokimi wynikami w nauce nie tylko w szkole, ale przede wszystkim poza nią.

W roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie klasy I, II i III brali udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Przedmiotowych – Olimpusek. W sesji zimowej, uczennica I klasy – Aleksandra Bakun i uczeń III klasy – Krzysztof Sadowski zostali laureatami, zajmując 13 i 14 miejsce w Polsce. Z kolei w sesji wiosennej dwoje uczniów z klasy I zostało podwójnymi laureatami z języka polskiego i matematyki Aleksandra Bakun i Gabriel Salvi, a uczennica z klasy II to laureatka języka angielskiego Amelia Ostapowicz, 12 miejsce w Polsce.

Ponadto, klasa II i III startowała po raz pierwszy w  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym “Kangur”. Wspaniały debiut, zaznaczyliśmy wyróżnieniem dwójki naszych uczniów  Amelii Ostapowicz z klasy II i Krzysztofa Sadowskiego z klasy III.

W zimowym miejskim konkursie plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową II miejsce zajął uczeń z klasy III (Krzysztof Sadowski). Ten sam uczeń zajął 14 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Dyktandzie “ (Nie tylko) dla Mistrzów”.

Pragniemy zaznaczyć, że wszyscy pozostali uczniowie szkoły, biorący udział w konkursach, zdobyli wyniki powyżej średniej krajowej.

Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Przed nami kolejny rok i nowy etap szkoły. Oprócz kolejnej I klasy, powstanie też klasa 4! Co więcej, profil Prywatnej Szkoły Podstawowej “Tekakwita” zmieni się  całkowicie na dwujęzyczny. Część przedmiotów będzie prowadzona w języku angielskim, z programem nauczania i podręcznikami anglojęzycznymi. Plan zajęć będzie opierał się na nauczaniu blokowym. Nie ograniczają nas dzwonki lekcyjne, czyli nie ma jednostek 45 minutowych. W ciągu dnia, dwa lub trzy przedmioty będą się ze sobą łączyć i uzupełniać, tworząc jeden blok tematyczny. Dopełnieniem będzie również wprowadzenie mundurków szkolnych, które jeszcze bardziej wyrażą charakter tej placówki.

Wszystkie zmiany mają na celu ciągłe polepszanie warunków i poziomu edukacji w naszej szkole. Zawsze kierujemy się dobrem uczniów. Jesteśmy szkołą, która widzi, a nie tylko patrzy, rozumie, a nie tylko poznaje. Ale przede wszystkim jesteśmy szkołą na miarę każdego dziecka!

Mat.: “Tekakwita” Wasilków