Szaleństwo na tafli lodu

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie oprócz nauki i kształcenia zawodowego oferuje swoim podopiecznym całą gamę ciekawych zajęć i przedsięwzięć. Młodzież korzysta z tematycznych zajęć popołudniowych: plastycznych, kulinarnych, krawieckich, z chęcią również dba o kondycję fizyczną podczas treningów na siłowni czy sali gimnastycznej.
Uczestnicy ośrodka bardzo chętnie korzystają z możliwości spędzania czasu poza terenem OSiW, dlatego pomimo wiosennej aury za oknem postanowili wyruszyć na podbój lodowiska miejskiego w Białymstoku.

10 lutego pod opieką wychowawcy oddali się lodowym szaleństwom. Długo planowana wyprawa na lodowisko okazała się być świetną formą spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Harce na lodzie obfitowały w upadki i potknięcia- szczęśliwie nie groźne, a wywołujące mnóstwo śmiechu. Uczestnicy lepiej radzący sobie na łyżwach pomagali i służyli pomocną dłonią kolegom, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę na lodowisku.

W drodze powrotnej uczestnicy podziwiali pięknie rozświetlony Białystok spacerując najznamienitszą z ulic miasta- ulicą Lipową. Pomimo zmęczenia i rozemocjonowania do internatu młodzież powróciła zadowolona i zrelaksowana. Z pewnością nie będzie to ostatni wyjazd na łyżwy w trwającym wciąż sezonie.

Szaleństwo na tafli lodu

Autor/ zdjęcia: Elżbieta Kochanowicz-Klej- st. wychowawca OSiW OHP