Otwarte Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka

W dniu 28.05.2022r. na łowisku prywatnym w Dąbrówkach odbyły się Otwarte Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży do lat 16.

Organizatorem tej corocznej imprezy był Zarząd Koła PZW w Wasilkowie. Patronat nad tą imprezą sprawował Burmistrz naszego miasta (Urząd Miasta i Gminy był też jej sponsorem).

Mimo nie najlepszej pogody wystartowało 21 zawodników, którzy rywalizowali przez 3 godziny w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci do lat 12-stu i młodzież do lat 16-stu). Sędzią głównym zawodów był Wojciech Bogusłowicz sędzia klasy okręgowej, a sekretarzem Rafał Obolewicz.

Młodzi zawodnicy łowili na zadbanym malowniczym łowisku państwa Pikulskich dorodne karpie, karasie, amury i płotki. Wszystkie złowione ryby natychmiast ważono i wypuszczano do wody. Po planowym czasie łowienia komisja podsumowała wyniki:

kat. Dzieci do lat 12-stu
I miejsce – Grzegorz Kulesza
II miejsce – Krzysztof Kulesza
III miejsce – Piotr Iwanow

kat. młodzieży do lat 16-stu
I miejsce – Aleksander Obolewicz
II miejsce – Gabriel Wasilewski
III miejsce – Piotr Samsel

Na uroczystym zakończeniu zawodów w obecności v-ce Burmistrz Wasilkowa p. Dominiki Jocz dokonano dekoracji zwycięzców trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej, którzy otrzymali z rąk pani Burmistrz okazałe puchary, dyplomy i bony towarowe na sprzęt sportowy.

Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali z rąk organizatorów upominki (sprzęt sportowy). Dodatkowe statuetki otrzymali najmłodsi uczestnicy imprezy. Okazałą okolicznościową statuetkę wraz z podziękowaniami od dzieci i organizatorów odebrali gospodarze łowiska Justyna i Tomasz Pikulscy.

Imprezę zakończyło tradycyjne wędkarskie ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorącą pizzą kolejnego sponsora imprezy tj. firmy „U Rafalskiego”.

Jak zwykle dziękujemy właścicielom sklepów sieci „Horten” w Wasilkowie za słodycze i napoje.

Otwarte Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka

Źródło: PZW Wasilków

Skip to content