Monidła i stare zdjęcia ślubne Wasilkowian poszukiwane

W związku z planowanym wydarzeniem o nazwie Wesele kultur odbywającym się w ramach projektu EtnoPolska, które realizuje Miejski Ośrodek Animacji Kultury  w Wasilkowie z dotacji Narodowego Centrum Kultury chcielibyśmy zaprosić Was – mieszkańców gminy Wasilków do wzięcia udziału w naszej akcji.

Podczas naszego EtnoTygodnia nie zabraknie ciekawych warsztatów, pokazów oraz innych atrakcji. Jednak chcąc zadbać o każdy szczegół wydarzenia, by zachwycało na każdym kroku – zwracamy się do Was z prośbą o udostępnienie fotografii ślubnych z waszych albumów rodzinnych. Dobrze wiemy, że nic nie uczy tak jak prawda, a to właśnie w starych fotografiach są ukryte realia jakie panowały w kręgach mody i w zwyczajach ślubnych.

Poszukujemy zdjęć ślubnych, zwłaszcza portretowych, waszych rodziców, dziadków, pradziadków, a nawet wujków czy cioć. Najważniejsze by pochodziły z naszego regionu i ukazywały ówczesną modę czy tutejsze obrządki. Zdjęcia możesz przynieść do naszej siedziby, zeskanujemy je i oddamy w nienaruszonej formie. Drugą opcją jest przesłanie nam skanów na podanego niżej maila.Na zdjęcia czekamy do 31 sierpnia 2023 roku.

Zdjęcia zostaną wydrukowane w dużym formacie i powstanie z nich wystawa plenerowa, która będzie dostępna do zobaczenia na miejscu wydarzenia.

Zachęcamy do podzielenia się też krótkim opisem lub informacją o danym zdjęciu. Pamiętajmy jak ważne jest przekazywanie wspomnień młodszym pokoleniom, bo to głównie dla nich organizowane są takie wydarzenia.

Zapraszamy serdecznie na nasze Etno Wesele! To już na początku września.

Więcej szczegółów podamy wkrótce,

Mail do nadsyłania zdjęć: moak@moakwasilkow.pl

Adres: ul. Żurawia 13 , 16-010 Wasilków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Skip to content