Loteria PIT-owa „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” odniosła sukces

Loteria PIT-owa „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” w liczbach:

  • 1224 mieszkańców wzięło udział w Loterii;
  • 20 mieszkańców wygrało atrakcyjne nagrody: 4 rowery elektryczne, 5 hulajnóg elektrycznych, 10 smartfonów oraz nagrodę główną – voucher na wczasy o wartości 10 000 zł;
  • 9042 mieszkańców mieszkańców rozliczyło podatek za rok ubiegły w Drugim Urzędzie Skarbowym wskazując zamieszkanie w Gminie Wasilków;
  • 1110 – tylu mieszkańców więcej rozliczyło się w roku 2019 niż w roku ubiegłym, wskazując miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków (dane z 2018 roku:  7932 osób).

Podczas Dni Wasilkowa (8 czerwca 2019 r.) Burmistrz wręczył nagrody zwycięzcom Loterii i podziękował wszystkim uczestnikom oraz osobom, które nie uczestniczyły w niej, ale podczas wypełniania PIT-u  wskazali Gminę Wasilków jako miejsce zamieszkania.  

„Loteria – Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz! odniosła sukces.  Z informacji uzyskanych dzięki uprzejmości Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku  wynika, że aż 9042 mieszkańców rozliczając PIT za rok 2018 wskazało naszą gminę jako miejsce zamieszkania. Jest to o 1110 osób więcej niż w roku ubiegłym (dane z 2018 roku:  7932 mieszkańców). Z danych historycznych uzyskanych z Urzędu Skarbowego wynika, że w przeciągu ostatniej dekady nigdy nie było tak wyraźnego wzrostu liczby mieszkańców wskazujących w swoich deklaracjach zamieszkanie w Gminie Wasilków. Z pewnością przełoży się to na wynik finansowy, jednak dla mnie ważne jest też to, że dzięki Loterii i kampanii informacyjnej coraz większa część mieszkańców ma świadomość i chce realnie podejmować decyzje wpływające na rozwój okolicy, w której mieszka.
Dziękuję wszystkim uczestnikom Loterii. Pamiętajmy, że dzięki wpływom z naszych podatków mamy środki na realizację  lokalnych inwestycji i rozwój naszej małej Ojczyzny. Uważam, że w Loterii wygrali wszyscy mieszkańcy, choć tylko nieliczni otrzymali nagrody. Razem możemy więcej!”  – mówił Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Sukces Loterii PIT

Mat.: UM w Wasilkowie