Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym

W dniach 20 – 22 sierpnia br., w Bychawie koło Lublina rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym.

Okręg PZW Białystok reprezentowała ekipa złożona z 4 zawodników (3 z wasilkowskiej sekcji rzutowej), którzy stanęli na wysokości zadania i przywieźli dla nas kolejne medale.

Kamila Stankiewicz była bezkonkurencyjna w kategorii juniorek zdobywając 2 złote medale w trójboju i pięcioboju. Oba tytuły Mistrzyni Polski po raz trzeci zostały w Białymstoku.

Kornelia Halicka startująca w kategorii kobiet wywalczyła Wicemistrzostwo Polski zdobywając srebro.

Junior z Supraśla Filip Świtecki zdobył 2 medale: srebro w trójboju i brąz w pięcioboju rzutowym. Patryk Żakowski uplasował się na dobrym IV miejscu, startując wśród bardzo wyrównanej stawki mężczyzn (do III miejsca zabrakło mu 2 punktów).

We wrześniu juniorka Kamila Stankiewicz będzie reprezentować Polskę na Rzutowych Mistrzostwach Świata Seniorów na Węgrzech.