Festyn dla Filipka

W niedzielę 2 września 2018 r. mieszkańcy Wasilkowa i okolic tłumnie przybywali na Stadion Miejski aby włączyć się całym sercem w zbiórkę pieniędzy na operację organizowaną dla Filipka, który niebawem przyjdzie na świat z wadą serca HLHS (niedorozwój lewej komory). Aby mógł żyć musi przejść trzy operacje, koszt jednej to 350 tysięcy złotych.

Zbiórkę pieniędzy oraz festyn zainicjowali znajomi mamy chłopczyka – Ekipa Filipa. W gronie kilku osób, za pomocą mediów społecznościowych założyli konto i zorganizowali zbiórkę pieniędzy, w ramach której prowadzone są licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, wesprzeć ten szczytny cel można również przekazując wpłatę na konto Fundacji siepomaga (www.siepomaga.pl/uratuj-filipka) zbiórka potrwa jeszcze przez 5 dni.

Historia Filipka poruszyła serca wielu mieszkańców Wasilkowa i jego okolic. Do akcji włączyło się grono osób oferujących pomoc. Swoją cegiełkę dołożył również Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski oraz Radni Gminy Wasilków, którzy byli obecni podczas festynu.
Zorganizowano wiele atrakcji, w tym przejazd grupy motocyklistów, stoiska służb mundurowych, licytacje voucherów między innymi od Villa Uroda, Salonu Piękności Afrodyta, MonaMi na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, Freya na malowanie henną, od Firmy Rycar wynajem na weekend samochodu z pełnym bakiem, voucher na przejazd bolidem wyścigowym KTM X Bow jako kierowca od Devil-Cars, na przelot szybowcem zasponsorowanym przez Huberta Ścisło oraz gadżety podarowane przez autorkę Teresę Lipowską, Misie Celisie i Przemka Frankowskiego.
W ramach festynu widowiskową akcję ratowniczą z udziałem poszkodowanego w wypadku samochodowym przeprowadzili strażacy z OSP Wasilków w asyście z ratownikami medycznymi. Do pokazu wykorzystano samochód z firmy Uniwersal. Zaprezentowano także pokaz udzielania pierwszej pomocy przez Grupę Ratowniczą Medival. Rodzice dzieci ze szkół i przedszkoli przygotowali ciasta i wypieki do degustacji, panie ze Stowarzyszenia Kreatywny Wasilków zaprezentowały pięknie ozdobione stoisko, na którym można było zaopatrzyć się w przetwory, nalewki i dżemy własnego wyrobu. Na stoisku wyprzedaży garażowej licytowane były niezwykłe fanty i wyroby rękodzielnicze. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, napić się wody z saturatora Wodociągów Białostockich, a dzięki uprzejmości Karczmy Za Płotem odwiedzający zjeść ciepły bigos i grochówkę oraz kiełbaski z grilla.

„Bardzo dużo osób zaoferowało swoją pomoc. Nie trzeba było nikogo namawiać. To wydarzenie nie odbyłoby się zarówno bez tych, którzy się wystawiają i pomagają, wolontariuszy, ale także bez wszystkich tych, którzy przychodzą i uczestniczą w festynie. Każdy dokłada swoją cegiełkę do naszej akcji. Mam nadzieję, że dzisiaj uzbieramy już całą kwotę. Dzięki naszemu festynowi można pobyć razem i spędzić fajnie czas. Chyba nie ma lepszego pomysłu na niedzielę, niż móc uratować komuś życie.” – mówiła Katarzyna Siemion z Ekipy Filipka.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżki motocyklem, animacji z instruktorem Mobilnej Szkoły Tańca Parro, dmuchanego zamku, malowania twarzy farbami a także wykonania tatuaży wodnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła gra w Bubble Soccer,występ magika i jazda mini autkami.
Organizatorzy zapewnili także oprawę muzyczną, dla zgromadzonych wystąpili : Zespół Dąbrówka, Wasilkowianie, Dorosłe Dzieci, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Dobryje Grajki, Roki, Sochonie Band, Lovelas, Majkel, WUES., DOTS, Szafis, DJ Mietek.
Na zakończenie festynu organizatorzy złożyli podziękowania wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a swoim ognistym pokazem publikę rozgrzała grupa Fire Show.

Podziękowania organizatorów Festynu dla Filipka 2.09.2018

Choć festyn dobiegł końca, licytacje i zbiórka pieniędzy na stronie Facebookowej sercefilipka (www.facebook.com/sercefilipka/) i stronie Fundacji siepomaga (www.siepomaga.pl/uratuj-filipka) nadal trwają. Zachęcamy do włączenia się w ten szczytny cel.