DZIEŃ RODZINY w Szkole Filialnej w Sochoniach

Mama i tata, … ileż te słowa mają w sobie treści. Z nimi związane są nasze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – nasze pierwsze radości, zabawy, marzenia, tęsknoty.
Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dali nam najpiękniejszy dar – życie.

Dnia 24 maja odbył się DZIEŃ RODZINY w Szkole Filialnej w Sochoniach. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty, Dnia Dziecka. Był to dzień wyjątkowy i słoneczny.

Dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty: piękne  kwiatki w wazoniku dla kochanych Mam i Tatusiów. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca.
Wśród zaproszonych gości byli: Katarzyna Dąbrowska – Sołtys Wsi Sochonie, Magdalena Jakuć – Radna Rady Miejskiej w Wasilkowie, Katarzyna Kitlas – wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia „Bajeczne Sochonie”, członkowie Stowarzyszenia „Bajeczne Sochonie”, członkowie Rady Sołeckiej wsi Sochonie, członkowie Rady Rodziców pod przewodnictwem Anny Kolesińskiej.

A później rozpoczęła się wspaniała zabawa prowadzona przez profesjonalnych animatorów. Podczas Festynu dzieci miały wiele atrakcji, m.in.:  konkursy, malowanie twarzy, dyskoteka. Najwięcej radości sprawiły im dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci i rodzice aktywnie brali także udział w wielu konkursach. Na piknik rodzinny połączony z pieczeniem  kiełbasek przy ognisku, Mamy przygotowały też pyszne ciasta i ciasteczka oraz napoje.
Rodzice mogli podziwiać wystawę prac plastycznych swoich  pociech na temat „Mama, tata i ja” wykonane na zajęciach lekcyjnych pod kierunkiem nauczycieli. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Atmosfera podczas festynu była niezwykle rodzinna. Był to niezapomniany dzień. Uczniowie Szkoły Filialnej w Sochoniach zawsze pamiętają o mamie i tacie w dniu ich święta.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu festynu.

Mat. Szkoła Filialna w Sochoniach