Chatka Czytającego Puchatka

W poniedziałek 11 lutego nauczycielki prowadzące Chatkę Czytającego Puchatka zaprosiły dzieci do biblioteczki i przeniosły je do magicznej Krainy Lodu- w której dzieci wspólnie z Elsą i Anną wyczarowały Olafa, wysłuchały bajki  Calliope Glass pt. „Ulepimy dziś bałwana„.
Podczas słuchania dzieci aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu zadań i poznały tajemnicę jak powstał Olaf . Wesoło bawiły się i ćwiczyły z bałwankiem przy skocznej muzyce. Na zakończenie prowadzące  zaprosiły dzieci do wypożyczania książek w Chatce Czytającego Puchatka oraz rozdały  kolorowanki  z bohaterami z bajki.
Dzień taki jak dziś był bardzo miłym zaskoczeniem dla naszych podopiecznych, które uwielbiają niespodzianki i lubia się bawić. Nauczycielki prowadzące napisały własny program „Mały Czytelnik”, w którym zaplanowały jak propagować wśród dzieci głośne czytanie i zachęcanie do obcowania z książką. Spotkania w Chatce Czytającego Puchatka pobudzają wyobraźnię dzieci a przede wszystkim stwarzają sytuacje sprzyjające kontaktu z literaturą dziecięcą.

Autor: mgr Iwona Dowgier, mgr Dorota Szejnoga