Żyć pełną piersią – białostockie amazonki z wizytą w ośrodku

W ramach obchodów Dnia Walki z Rakiem, uczestnicy OSiW z inicjatywy Rady Młodzieży, 19 lutego br., zaprosili do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, Klub Amazonek z Białegostoku. Na początku panie zapoznały się z bazą oraz działalnością OSiW w Wasilkowie. Następnie młodzież przygotowała część artystyczną. Dziewczęta przy wsparciu p. Ani, zaprezentowały trzy utwory muzyczne, nawiązujące do minionych lat, m.in. Małgośkę Maryli Rodowicz, a uczestnicy z koła teatralnego „Trema” zaprezentowali przedstawienie „Wspomnienie lat siedemdziesiątych”.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie profilaktyczne skierowane do naszych uczestników prowadzone przez jedną z pań z Klubu Amazonek. W trakcie spotkania młodzież otrzymała informacje o tym jak wykonać samobadanie piersi i jąder – kiedy zgłaszać się do lekarza, jakie wykonywać badania diagnostyczne i gdzie szukać pomocy. Amazonka podczas wystąpienia odwoływała się do doświadczeń własnych oraz koleżanek, które przebyły ciężką drogę walki z rakiem. Szczególnie podkreślała, że wygraną z rakiem przynosi czas podjęcia leczenia, a także pozytywne myślenie. Młodzi ludzie zgodnie stwierdzili, że spotkanie z Klubem Amazonek koniecznie trzeba powtórzyć, gdyż już pojawiły  pomysły na kolejne wspólne działania.

Zwieńczeniem wizyty był wspólny obiad i słodki deser. Na zakończenie spotkania uczestnicy OSiW wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie uszyte torebki na warsztatach krawieckich oraz kule do kąpieli przygotowane w ramach innowacji „Mydło i powidło”. Panie podarowały młodzieży i pracownikom piękne tulipany…i dobrą energię.


Autor/zdjęć: Ewa Wołkowycka –  st. wychowawca OSiW w Wasilkowie