Złożność szarości – pokaz Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym pokazie Dyskusyjnego Klubu Filmowego – Wasilków, który odbędzie się w piątek 6 maja 2022 roku w MOAK-u (Żurawia 13) o godzinie 18:00.

Podczas pokazu pod hasłem „Złożoność szarości” obejrzymy amerykański dramat psychologiczny  z 2019 roku powstały na podstawie komiksu z uniwersum DC. Film opowiada historię strudzonego życiem komika, który popada w obłęd stając się psychopatą. Film otrzymał wiele nagród między innymi dwa Oskary (rola pierwszoplanowa, muzyka), dwa Złote Globy (Najlepszy aktor w dramacie, najlepsza muzyka) czy  Złotego Lwa (najlepszy film) oraz wiele innych.

O Dyskusyjnym Klubie Filmowym – Wasilków

Pokazy filmowe odbywają się cyklicznie, w pierwszy piątek miesiąca. Podczas spotkań oglądane są filmy w schemacie prelekcja – projekcja – dyskusja.  Grupa ma strukturę nieformalną i otwartą (nie musisz być członkiem Klubu, by przyjść na pokaz. Repertuar jest ustalany przez uczestników spotkań w oparciu o hasło przewodnie miesiąca). Dyskusyjne Kluby Filmowe to zrzeszenia miłośników sztuki filmowej, którzy chcą pogłębiać wiedzę na temat tej sztuki oraz ją popularyzować. Głównym sposobem ich działań są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych. Grupy te często uzupełniają projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie
Skip to content