Zimowa Poezja w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie

„Zimowa poezja” to cykliczny konkurs recytatorski organizowany w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie przez nauczycielki: Alinę Łopato, Urszulę Szóstko i Monikę Szkiłądź. Adresowany był do dzieci z naszej placówki oraz punktów przedszkolnych w Jurowcach i Sochoniach. W lutym tego roku odbyła się V edycja poświęcona tej tematyce.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz wyrobienie odwagi i śmiałości do występów na scenie. Wyborem ciekawego wiersza oraz przygotowaniem przedszkolaków do występów zajęli się rodzice. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do eliminacji grupowych przeprowadzonych 17 lutego br., przystąpiło 24 ochotników. Wszyscy uczestnicy za piękną recytację otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Do następnego etapu przeszło 9 najlepszych recytatorów. Uroczysta gala konkursu odbyła się 21 lutego o godzinie 9:30 w Filii Przedszkola „Słonecznego” przy ul. Polnej 1/4c. Mali recytatorzy w bardzo elegancki i swobodny sposób przedstawili zimowe utwory, przez co wytworzył się bardzo miły nastrój konkursowego spotkania. Uroczystą zimową atmosferę podkreśliła również pogoda. W momencie rozpoczęcia gali za oknem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiły się płatki spadającego śniegu.

Komisja w składzie: pani dyrektor Przedszkola „Słonecznego” Joanna Broniszewska – Hyży, pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Kisło, pani wicedyrektor Przedszkola „Słonecznego” Bożena Stasiełuk miała nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie dzieci pięknie recytowały swoje wiersze.

Przyznano 5 nagród: Joanna Szczyglak, Hanna Łapniewska, Karol Konrad Święcicki, Kamil Pełkowski, Bogusława Januszko oraz 4 wyróżnienia: Jakub Męcik, Szymon Truchel, Julia Cieślaki Pola Kownacka. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, książkę, upominki oraz gromkie brawa od zgromadzonej widowni (przedszkolaki z grupy „Czerwonej”, nauczyciele, rodzice).

Po wspólnych wesołych zabawach przy muzyce wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim recytatorom i życzymy dalszych sukcesów.


Autorzy: Monika Szkiłądź, Alina Łopato