„Żeglarski Trakt” – Wasilków 2024

Z przyjemnością informujemy, że rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „ŻEGLARSKI TRAKT” WASILKÓW 2024, która odbędzie się 7 czerwca roku w ramach obchodów Dni Wasilkowa.

Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia cieszącego się wieloletnim zainteresowaniem zarówno wśród uczestników prezentujących swój repertuar jak i licznej publiczności jest Gmina Wasilków.

Gmina położona nad rzeką Supraśl, która jest miejscem wypoczynku, rekreacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych dla 20 tysięcy jej mieszkańców jak również mieszkańców aglomeracji białostockiej.

Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej organizowany jest przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Dwujęzyczną Prywatną Szkołę Podstawową im. Antoniego Bućko, Fundację Centrum Sztuki i Kultury Pro Musica oraz Przedszkole Słoneczne pod honorowym patronatem Burmistrza Wasilkowa.

Celem Konkursu jest odnajdywanie młodych talentów muzycznych, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności, propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży oraz aktywnej turystyki wśród uczestników i słuchaczy.

Jest to ważne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe skierowane do mieszkańców naszej gminy jak również gmin ościennych. Impreza ma na celu zintegrowanie gminnej społeczności, jak również dostarczenie mieszkańcom dobrej zabawy i wielu atrakcji.

Szczegóły dotyczące kwestii organizacyjnych i przebiegu Konkursu dostępne są TUTAJ

Skip to content