„Wesele w Ośrodku. Polsko – Ukraińska integracja międzykulturowa ”

22 sierpnia bieżącego roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbyła się inscenizacja tradycyjnego polsko-ukraińskiego wesela z udziałem zaproszonych gości w ramach trwającego projektu „Polsko – ukraińskie wesele – integracja międzykulturowa”. Młodzież z Polski i Ukrainy wzięła czynny udział w przygotowaniach inscenizacji wykorzystując zebrane informacje odnośnie obrzędów, stroju, kuchni oraz muzyki obu państw. Wszystkie szczegóły zostały dopracowane do perfekcji.
Świetlica, w której odbywała się weselna inscenizacja została pięknie przyozdobiona. Stoły zastawione były różnorodnymi daniami kuchni polskiej i ukraińskiej. Specjały narodowe przygotowane przez uczestników – „palce lizać”. Weselnicy przedstawili zbiór tradycyjnych obrzędów weselnych i przyśpiewek ludowych w języku polskim i ukraińskim, młode pary – polska i ukraińska idealnie odzwierciedliły tradycje obrzędów danych krajów.
Wszyscy uczestnicy brali czynny udział w „weselnej zabawie” pomagając i wspierając się nawzajem, bawiąc się przy tym doskonale. Być może wkrótce odbędą się poprawiny 😉

Autor tekstu, zdjęć:, Barbara Malicka – wychowawca OSiW

„Wesele Polsko-Ukraińskie”