Wasilków na IV Wojewódzkim Turnieju Sportów Obronnych OHP Sprawni jak żołnierze – 2019

23 maja w Łomży i Piątnicy odbył się IV Wojewódzki Turniej Sportów Obronnych OHP. Celem turnieju było podnoszenie sprawności fizycznej i popularyzacja wśród młodzieży wiedzy historycznej o regionie oraz o współczesnych siłach zbrojnych.

W Łomży uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP zwiedzali Salę Tradycji oraz bazę Warsztatów Technicznych gdzie wystawiony był sprzęt wojskowy. Uczestnicy mieli również możliwość spróbowania grochówki żołnierskiej.

Po przejeździe do Piątnicy na początku odbyło się spotkanie z Kustoszem Muzeum Fortecznego ppł Ludwikiem Zalewskim, który opowiedział o historii Fortów Piątnicy i ziemi łomżyńskiej.
Nasi uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali jego opowieści. Następnie odbył się turniej, w którym wzięło udział osiem drużyn z województwa Podlaskiego.
Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie reprezentowany był przez trzy osobową drużynę. Wszyscy uczestnicy zmagali się w czterech konkurencjach:

  • rzut granatem do celu oddalonego w przypadku chłopców o 25 metrów, a w przypadku dziewcząt o 20 metrów,
  • nakładanie maski na czas,
  • rozkładanie i składanie pistoletu na czas oraz strzelanie do celu, w którym również brał udział wychowawca.

Uczestnicy z OSiW OHP w Wasilkowie podczas turnieju zajęli V miejsce. Paweł, Roksana i Szymon serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

IV Wojewódzki Turniej Sportów Obronnych OHP

Autor/zdjęcia: Anna Sajewicz – mł. wychowawca OSiW