Warsztaty Słowiańskie 2024

Już w sobotę 22 czerwca odbędą się niezwykłe Warsztaty Słowiańskie

W sobotę 22 czerwca od godziny 18:00 zapraszamy na cykl warsztatów związanych z obchodami tradycyjnego słowiańskiego święta ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, czyli w zależności od regionu i zwyczajów nazywanym Kupalnoczką, Nocą Kupały, czy na potrzeby zaadaptowania zwyczajów związanych z letnim przesileniem Nocą Świętojańską.

W otoczeniu przyrody przy brzegu rzeki Supraśl, przygotowaliśmy dla Was podróż do historii o kwiecie paproci, związaniu człowieka z naturą, poznaniu tradycyjnych słowiańskich zwyczajów, plecenia wianków i ich puszczania z nurtem rzeki oraz poznaniu mocy i piękna ognia w towarzystwie tradycyjnej muzyki.

Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy online (ilość miejsc ograniczona), za pośrednictwem formularza na stronie: https://bit.ly/warsztaty_slowianskie_2024

Ramowy harmonogram warsztatów:

  • Wstęp oraz wprowadzenie w tematykę warsztatów – Katarzyna Kopeć (Szwędaczki Supraskie)
  • Warsztat plecenia wianków – Katarzyna Kopeć
  • Warsztat integracji z naturą – Natasza Topor (Fundacja Sztuka Kochania)
  • Wejście do rzeki i puszczanie wianków

Wydarzenia towarzyszące po części warsztatowej:

  • Koncert zespołu STFUR
  • Słowiański pokaz ognia (Kolektyw Freakus)
  • Spektakl ,,Karczma’’ teatru Licho 
  • Ognisko

Informacja o prowadzących warsztaty:
𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐊𝐨𝐩𝐞𝐜́ – supraska malarka i wieloletni organizator atrakcji turystycznej ,,Szwędaczki Supraskie” prowadząca również warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych w pracowni artystycznej Kopart.
𝐍𝐚𝐭𝐚𝐬𝐳𝐚 𝐓𝐨𝐩𝐨𝐫 – artystka romskiego pochodzenia, kompozytorka i wokalistka, terapeutka, prezeska Fundacji Sztuka Kochania.

Część artystyczna towarzysząca warsztatom: 

Zespół STFUR – to duet stworzony przez Arunkę i Rena — znakomitych muzyków znanych już z niezwykłych zespołów — Arunka oraz Furda. Tworzą organiczną muzykę z pogranicza paganfolku, ambientu, muzyki filmowej i soundtrackowo-growej.

𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐲𝐰 𝐅𝐫𝐞𝐚𝐤𝐮𝐬 – profesjonalni artyści sztuk ogniowych i cyrku współczesnego z województwa Podlaskiego działający na terenie całego świata

Spektakl pod nazwą ,,Karczma” Grupy teatralnej Teatru Licho w reżyserii Magdaleny Kiszkiel – Dojlidko

Skip to content