Walentynki

Zaczerwieniło się 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 od kolorowych ubrań, serduszek, walentynek i rumieńców. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, a jego przedstawicielki dopilnowały, by listy trafiły do adresatów.

Słodkim akcentem był kiermasz ciast i ciasteczek. Uczniowie klas VI własnoręcznie przygotowali wypieki i kusili nimi wręcz nieprzyzwoicie. Kto nie zaopatrzył się wcześniej w kartkę walentynkową, mógł również dokupić walentynkę przygotowaną przez samorząd. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Niezwykle miłym akcentem tego dnia była również wizyta przedstawicielek Kreatywnego Wasilkowa i MOAK-u. Roześmiane, poprzebierane panie zadbały o to, by w Wasilkowie zapanował nastrój radosnego święta, podczas którego okazujemy sobie przyjaźń.

Fotografie walentynkowe

Świetnym pomysłem okazały się klasowe zdjęcia walentynkowe. Pozowały do nich niemal wszystkie klasy, a fotografem był Kacper Zdziechowicz. Nasz uczeń świetnie wywiązał się z zadania, poświęcając swój czas i zdolności, by uwiecznić nie tylko poszczególne klasy, ale też wszystkich tych, którzy zapragnęli zapozować do zdjęcia z kimś, kogo lubią.

Randka z książką

W szkolnej bibliotece ruch jak na dworcu, na przerwie drzwi się nie zamykają. Dziwne, prawda? Wszystko za sprawą akcji „Randka z książką”. Z okazji Walentynek każdy mógł wypożyczyć książkę-niespodziankę, której tytuł poznawał dopiero po wypożyczeniu. Kto 14 lutego wypożyczył dwie książki, otrzymywał od nauczyciela-bibliotekarza walentynkowy balon. Nasze chwyty marketingowe zadziałały i uczniowie chętniej niż zwykle zaglądali do biblioteki, a nowo poznane książki niektórym bardzo przypadły do gustu. I jak tu nie wierzyć w przeznaczenie?


Źródło: SP 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie