Wakacyjne Kino Plenerowe z MOAK – 18 lipca w Jurowcach

Wspólnie z OSP Jurowce, Grupą Fotograficzną Krajobraźnia oraz Urząd Miejski w Wasilkowie zapraszamy na kolejną odsłonę Wakacyjnego Kina Plenerowego Z MOAK.

Już w najbliższą sobotę spotkamy się w Jurowcach, gdzie zaprezentujemy pokaz zdjęć członków grupy Krajobraźnia oraz kultową komedię „Miś” w reżyserii Stanisława Barei.

Film jest pierwszą (przed Rozmowami kontrolowanymi i Rysiem) częścią trylogii o Ryszardzie Ochódzkim, prezesie Klubu Sportowego „Tęcza”, który z łatwością wykorzystuje systemowe nieprawidłowości na własną korzyść. Głównym wątkiem Misia jest rywalizacja Ochódzkiego z byłą żoną Ireną o majątek zdeponowany w jednym z londyńskich banków. Reżyser w wielu scenach ukazuje w satyrycznym, przejaskrawionym tonie rzeczywistość Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej za rządów Edwarda Gierka.

Premiera filmu miała miejsce 4 maja 1981 roku, a w Jurowcach będzie można go obejrzeć 18 lipca o godz. 21:00.

Prosimy o zachowanie obowiązujących obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną: zakrywanie twarzy, zachowanie 2 metrowych odległości od innych uczestników wydarzenia oraz dezynfekowanie rąk. Jednocześnie informujemy, że osobom wchodzącym na teren wydarzenia będzie mierzona temperatura.

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz zostanie przeniesiony do świetlicy.

ZAPRASZAMY!