W zdrowym ciele zdrowy uczeń!

Radosne podwórko

Niedawno zostało otwarte i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Stworzone z myślą o najmłodszych, przyciąga nie tylko ich, ale i starszych.
Pozwala nie tylko aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ale rozwija też kreatywność. Okazuje się, że wystarczy dać dzieciom swobodę, a już one same świetnie poradzą sobie z wymyślaniem gier i zabaw.
Nic więc dziwnego, że Radosne podwórko pełne jest gwaru, śmiechu i przede wszystkim dzieci

Ruch na boisku

Lekcja wf-u w klasie sportowej, to czas na rozładowanie nadmiaru energii. Do tej pory bywało to dość trudne, choć nauczyciele prześcigali się w pomysłach na jak najlepsze wykorzystanie hali sportowej.

Teraz wreszcie jest boisko z prawdziwego zdarzenia. Sportowcy już nie muszą czekać na swoją kolej, by „dorwać się do piłki”. Jednocześnie odbywają się dwa mecze. Na jednej części boiska dwie drużyny grają w piłkę, na drugiej – w koszykówkę.
Nikt się nie nudzi, nikt nie siedzi, wszyscy ruszają się przez cały czas trwania zajęć i są szczęśliwi jak nigdy.

Do szkoły rowerem!

Obrazek znany każdemu – wjeżdżasz na parking, a tu oczywiście brak miejsc. Niby nic niezwykłego, a jednak… Bo jest to nowy, odświeżony, wyremontowany i specjalnie przygotowany parking … dla rowerów pod naszą szkołą.
W słoneczne, ciepłe jeszcze dni wielu uczniów woli przyjechać rowerem, niż autobusem, w końcu ruch to zdrowie. Dlatego szkoła stwarza im taką możliwość.
Na potrzeby młodych cyklistów podczas wakacji parking przeszedł kompleksowy remont i teraz nie tylko pięknie wygląda, ale też może pomieścić o wiele więcej rowerów, co (jak widać) było naprawdę potrzebne.

Rowerem do szkoły

Mat.: SP nr 1