W poszukiwaniu kwiatu paproci

W niedzielne, wczesne popołudnie poprzedzające Noc Świętojańską zapraszamy całe rodziny do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
Można będzie posłuchać o sobótkowych tradycjach, wziąć udział w grze terenowej, samodzielnie wykonać z bibuły kwiat paproci. Początek 20 czerwca 2021 r. o godzinie 12.00.

Każdy uczestnik Rodzinnej Niedzieli otrzyma przy wejściu kartę gry terenowej, do której wpisze odpowiedzi. Na graczy czekać będzie 14 punktów na terenie skansenu, w każdym z nich trzeba będzie rozwiązać zagadkę odsyłającą do następnego miejsca. Dopiero po przejściu całej trasy można będzie wziąć udział w części warsztatowej.

Kwiat paproci, który podobno zakwita tylko raz w roku jest znany przede wszystkim z tego, że nikt go nie widział. To nie znaczy, że nie można go sobie wyobrażać. I właśnie wyobraźnia, po opanowaniu sztuki wykonywania kwiatów z bibuły, przyda się podczas części warsztatowej.

W trakcie zajęć można będzie posłuchać o ludowych zwyczajach związanych z Nocą Świętojańską, nazywaną też Nocą Kupały czy Sobótką.

Na Rodzinną Niedzielę można się zapisać telefonicznie (nr tel.: 509 336 816) albo za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: edukacja@pmkl.pl). Cena zajęć to 10 zł od osoby, ale ponieważ mamy właśnie naszą „słoneczną” promocję, każdy zapłaci połowę czyli 5 zł. Takiej okazji nie można przegapić!

Podlaskie Muzeum Kultury LudowejŹródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Skip to content