VIII Podlaska Biesiada Trzeźwości 4-5 sierpień 2018 r.

 

„Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości. Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!”
/Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2018/

Od 1984 kiedy biskupi ogłosili sierpień miesiącem trzeźwości narodu, Kościół stale przypomina
i nawołuje nasze społeczeństwo do abstynencji. W tej intencji wczoraj (4 sierpnia 2018 r.) w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie w ramach VIII Biesiady Trzeźwości, (pod hasłem „Zdrowa potęga Miłości”) Abp Tadeusz Wojda odprawił główną Mszę świętą nawiązując do słów zawartych
w Apelu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, o jubileuszu odzyskania niepodległości i ochronie trzeźwości przez 100 dni abstynencji narodu. Na zakończenie wyróżnił   uczestników biesiady trwających w trzeźwości pamiątkowymi krzyżami.

Polecamy: http://wasilkow.naszemiasto.pl

Materiały użyte w artykule: http://www.kongrestrzezwosci.pl