VI Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

Dzieci pięcioletnie z Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie z grupy Zielonej i Niebieskiej  wzięły udział w VI OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego głównym celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, ruchu na świeżym powietrzu oraz aktywnego spędzania czasu.

Nasze przedszkole, jako placówka realizująca ideę Przedszkola Promującego Zdrowie od lat podejmuje działania promujące zdrowy styl życia. Wszelkie uroczystości czy imprezy przedszkolne niezmiennie zawierają zabawy ruchowe i muzyczno -ruchowe jako stały punkt programu. W obecnej sytuacji, kiedy zbiorowe zabawy w zamkniętych pomieszczeniach nie są bezpieczne, tym ważniejsze jest zachęcanie i organizowanie zabaw na świeżym powietrzu.

Maraton przedszkolaków odbył się 30 września na boisku Orlik przy ul. Wojtachowskiej, gdzie dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Po rozgrzewce i krótkiej rozmowie nt. bezpieczeństwa, przedszkolaki udały się na linię startu, by wspólnie pokonać trasę biegu. Wszystkim (42 uczestnikom) bez problemu udało się pokonać dystans 130 m. Łącznie pokonaliśmy dystans liczący 5460 m ! Wszyscy uczestnicy biegu zostali uhonorowani medalami.

Dzieciom akcja bardzo przypadła do gustu. Piękna jesienna pogoda zachęciła dzieci do kontynuowania zabaw sportowych na boisku: grupowych ćwiczeń, wyścigów i zabaw inspirowanych przez nauczycielkę.  Gratulujemy przedszkolakom wspaniałej kondycji!

Sprintem do maratonu

Autor: P. Trybuowska, A. Wiszowata