V Rzutowy Puchar Polski, Puchar Świata Casting Sport

W dniach 13-15 września w Szamotułach został rozegrany „V Rzutowy Puchar Polski” w Wędkarstwie Rzutowym. Jednocześnie został rozegrany „Puchar Świata w Casting – Sport”.
Na starcie w tej połączonej imprezie stanęło 96 najlepszych zawodników z Czech, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Polski.
Okręg PZW w Białymstoku reprezentowało 5 zawodników (w tym 4 z sekcji rzutowej naszego koła).

Najlepszą zawodniczką tej imprezy w kategorii juniorek została aktualna Mistrzyni Świata juniorów i seniorówKamila Stankiewicz, która reprezentując nasz kraj w rozgrywanym Pucharze Świata zdobyła I miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej V Pucharu Polski odniosła także zwycięstwo w trójboju i pięcioboju juniorek.

V miejsce zajęła w kategorii kobiet Kornelia Halicka
VII miejsce
w kategorii mężczyzn zajął Patryk Żakowski
XIII i IX miejsca przypadły dwóm naszym juniorom – Szymonowi Malewickiemu i Filipowi Świteckiemu w trójboju, a w pięcioboju zajęli odpowiednio XI i XV miejsca.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła drużyna kobiet i VI drużyna młodzieży.

Ogłoszono, także wyniki Generalnej Klasyfikacji tegorocznego Pucharu Polski:

Dwa I miejsca w trójboju i pięcioboju zajęła Kamila Stankiewicz (5 startów)
V miejsce w pięcioboju kobiet zajęła Magda Żakowska (4 starty)
VI miejsce w pięcioboju kobiet zajęła Kornelia Halicka (3 starty)

Juniorzy – Filip Świtecki i Szymon Malewicki uplasowali się pod koniec 1-szej dziesiątki.

W Generalnej Klasyfikacji „Pucharu Polski – 2019” nasza drużyna kobiet po raz pierwszy w historii startów zajęła I miejsce – przywiozła wspaniały puchar oraz złote medale.

Drużyna młodzieży startując w niepełnym 2-osobowym składzie zajęła V miejsce.