Uruchom wyobraźnię -wernisaż wystawy rysunków na szkle Łukasza Halickiego

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wernisaż wystawy Łukasza Halickiego pt. „Uruchom wyobraźnię”. Na wystawie znajdą się rysunki na szkle, które tworzą niesamowite kolarze. Wernisaż odbędzie się w czwartek 20 czerwca 2024 roku o godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 20 lipca w godzinach pracy ośrodka.

Sztuka nowoczesna

O artyście: Łukasz Halicki to debiutujący artysta, który tworzy obrazy na szkle od 1,5 roku – ,,Zaczęło się od kolażu z gazet, później dostałem mazaki od kolegi i zacząłem szkicować, pewnego razu na mojej pracy leżała szyba, wtedy pomyślałem, że można utworzyć kolaż przy pomocy rysunku. Zacząłem od czarnego tła sprayem (efekt lustra), wcześniej tłem były obrazki z kolażu (…) Łącznie zrobiłem 50 prac. Swoją twórczością chciałbym pokazać, że w każdym wieku można znaleźć zajawkę tylko trzeba próbować i się nie poddawać. Maluję mazakami, farbami, sprayem jest to technika wielokrotnego nakładania warstw. Prace są szczegółowe i przemyślane. Może ciężko uwierzyć, że słucham muzyki instrumentalnej i nie używam facebooka, ale uważam, że zabija czas, który jest cenny i to mnie skłania do robienia czegoś”.

Obrazy na szkle: artysta stosuje techniki łączone tworząc obrazy przy pomocy farb akrylowych, mazaków do szkła oraz sprayów. Obrazy złożone są z wielu warstw nakładanych po sobie. W efekcie każdy obraz ma swój indywidualny charakter.

Łukasz Halicki w swojej pracowni
Skip to content