UKS SET Wasilków wicemistrzem województwa podlaskiego w mini siatkówce dziewcząt

Gdy tylko zaczęto odmrażać sport po okresie społecznej kwarantanny, do treningów wróciły siatkarki UKS SET Wasilków.

Wtedy jeszcze nie było wiadomo czy będzie można rozgrywać jakiekolwiek zawody, czy to wojewódzkie czy krajowe. Mimo tego większa część zawodniczek wznowiła treningi. W czerwcu okazało się, że nasza praca nie pójdzie na marne i w lipcu wzięliśmy udział w rozgrywkach Kinder Joy of Moving (kiedyś Kinder+Sport).

Pierwsze do gry przystąpiły najmłodsze dziewczęta grające dwójkami. Turniej odbył się 3 lipca w Mońkach. Do zawodów przystąpiły drużyny z Sejn, Bielska Podlaskiego, Moniek i Wasilkowa- w sumie 10 „dwójek”. Turniej był morderczy. Każda „dwójka” rozegrała po 9 meczów (dwa set do 15 punktów i ewentualnie tie break do 11). Ostatecznie zajęliśmy 4,7 i 9 miejsce.

Dwójka Maja Wieczorek i Wiktoria Czausz były o krok od medalu, zabrakło tak naprawdę dwóch wygranych piłek, by awansować na Ogólnopolski Finał Kinder Joy of Moving. Jak widać każda piłka jest ważna i o każdą trzeba walczyć do końca. Miejsce 7 zajęły Kinga Rutkowska i Maja Dłużewska, a 9 Natalia Topolańska i Gabriela Gaińska.

Następnego dnia w Szepietowie do gry przystąpiły „czwórki”. Na starcie zawodów stawiło się 11 zespołów: z Zambrowa(2), Sejn(1), Łap(2) Moniek(1), Bielska Podlaskiego (2),gospodarz (2) i nasz jeden zespół. Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy, trafiając do grupy A. I tam kolejno wygraliśmy 4 mecze z rzędu po 2:0 i przegraliśmy z późniejszym Mistrzem Rekordem Zambrów, co dało nam 2 miejsce w grupie.

O wejście do finału, premiowanego awansem do Ogólnopolskiego Finału Kinder Joy of Moving, zagraliśmy z gospodarzem turnieju. Ten mecz dziewczyny zagrały koncertowo i po zwycięstwie 2:0 mogliśmy się cieszyć z awansu do grona 32 najlepszych zespołów w Polsce.W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Sejn i z Zambrowa, po ciekawym meczu Zambrów zwyciężył. W finale, po cichu liczyliśmy na rewanż za mecz grupowy z Zambrowem. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie lecz w połowie seta wkradło się parę błędów i po zaciętej końcówce ulegliśmy 17:15. W drugim secie kontrolę nad grą przejęły nasze przeciwniczki, wasilkowianki dzielnie walczyły o każdą piłkę ale to Zambrów był tego dnia lepszy i wygrał 15:10.

Wicemistrzostwo województwa w kategorii „czwórek” to dla naszego Klubu ogromny sukces. Należy podkreślić fakt, że w naszym zespole grają 2 zawodniczki o rok młodsze od przeciwniczek. Skład zespołu: Hanna Babińczuk (kapitan), Maryna Kozłowska, Aleksandra Kruszewska, Oliwia Giczan, Magdalena Brzeczkowska i Hanna Perzyk. Trenerami zarówno młodszych („dwójki”) jak i starszych („czwórki”) dziewcząt są Izabela Nowicka i Paweł Nowicki.
Udział w zawodach Kinder Joy of Moving jest częścią realizowanego przez nasz klub zadania publicznego „Siatkówka – nasza pasja” współfinansowanego ze środków Gminy Wasilków.

Niestety wiadomo już, że ze względu na sytuację w kraju Ogólnopolski Finał Kinder Joy of Moving nie odbędzie się. Aktualnie prowadzone są rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej aby chętni finaliści rozegrali nieoficjalny turniej będący odpowiednikiem Mistrzostw Polski. Jeśli będzie taka możliwość, nasz klub na pewno weźmie udział w takim turnieju.

Zdobycie Wicemistrzostwa województwa to nie jedyna dobra informacja.
Nasza zawodniczka Hanna Perzyk z rocznika 2008 została powołana na akcję szkoleniową Kampy 2020 stanowiącą jeden z etapów naborowo -selekcyjnych do kadry Polski U-14/15 oraz w perspektywie dalszego szkolenia poprzez kadry U-16/17, zakończone Mistrzostwami Europy. Gratulujemy zawodniczce. Duma rozpiera trenerów. 

UKS SET wicemistrzami w siatkówce dziewcząt

Autor: Izabela Nowicka