Tytuł Mistrzyń Województwa Podlaskiego należy do uczennic ze Szkoły im. Króla Zygmunta Augusta!

Dnia 6 kwietnia br., w Supraślu  odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.  W zawodach odbywających się podczas pięknej, wiosennej pogody uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Konkurencja była ogromna, gdyż w zawodach uczestniczyli sami wspaniali zawodnicy, nasi uczniowie okazali się NAJLEPSI! Dziewczynki drużynowo zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy zdobyli trzecie miejsce.
Również indywidualnie możemy pochwalić się sukcesami, gdyż na pierwszym miejscu podium, w kategorii klas IV i V stanęły nasze zawodniczki – Kinga Miękiszewska i Joanna Szermińska, a wśród klas VI Aneta Bogdanowicz zdobyła srebrny medal.
Zwycięstwo drużynowe sprawiło, że uczennice Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta pojadą walczyć o medale na Mistrzostwach Polski!

Zawody te odbędą się już 26.04.2019r. w Sochaczewie. Jest to ogromne wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę.