Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wasilkowa

14 Stycznia 2023 r., w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie przy ul. Polnej został rozegrany Turniej tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wasilkowa dedykowany dzieciom i młodzieży szkół podstawowych gminy Wasilków.

Wśród młodzieży frekwencja była bardzo niska, startowało tylko pięciu uczestników, zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce bez porażki wywalczył Tryląg Alan, drugie Zdanuk Filip, trzecie Kluczuk Darian, czwarte Piaszczyk Wiktor, piąte Kalicki Miłosz.

W grupie młodzieży rocznik 2010 i młodsi odnotowaliśmy miłą niespodziankę, bo zgłosiło się aż trzydziestu zawodników w tym aż 11 dziewcząt. Zawody rozegrano w systemie do dwóch porażek. Pierwsze miejsce wywalczył misijuk Maksymilian, drugie Górski Szymon, trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka Kuźma Lena, dalsze miejsca: Marciszewski Michał, Kuczewski Jakub, Kalinowski Marcel, Matys Igor.

Wszyscy startujący otrzymali dyplomy uczestników i drobne upominki. Najmłodszy zawodnik Górski Karol dodatkowo otrzymał puchar z dedykacją. Zawodnicy, którzy wywalczyli 3 pierwsze miejsca otrzymali puchary z dedykacją oraz bony upominkowe w Decathlonie oraz drobne upominki.

Gratulacje, trofea i upominki wręczyła p. Wice Burmistrz Domnika Jocz – Lenkiewicz w obecności współorganizatorów z Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury oraz Dyrektor szkoły p. Anny Fidurskiej.

Autor: Współorganizator i instruktor Eugeniusz Zawadzki