Turniej Rodzinny uczniów klas drugiej i trzeciej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w SF Sochonie

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym. Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.” J. Iwaszkiewicz

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dnia 21 lutego o godzinie 15:00 w klasie drugiej i trzeciej Szkoły Filialnej w Sochoniach odbył się Turniej Rodzinny zorganizowany przez wychowawczynię Bogumiłę Sobieszuk.

W Turnieju wzięli udział uczniowie wraz ze swymi rodzicami, a także rodzeństwem. Uczestnicy spotkania zmierzyli się z wieloma językowymi i ortograficznymi pułapkami rozwiązując zagadki, rebusy, krzyżówki oraz zabawy językowe. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. W miłej atmosferze uczniowie wraz z rodzicami sprawdzali swoją wiedzę, a także mogli podziwiać piękno języka polskiego. Rodzice poradzili sobie wspaniale, a dzieci udowodniły, że potrafią ładnie i poprawnie mówić oraz dbać o mowę ojczystą.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SF Sochonie

Źródło: Szkoła Filialna w Sochoniach