Tenis Stołowy przegląd wydarzeń wrzesień/październik

W „Gazecie Wasilkowskiej” nr 152 przedstawiłem sukcesy drużyny Adler Argo MOAK Wasilków w Turnieju X Edycji Białostockiej Ligi Sportu w Tenisie Stołowym. Zgodnie z przedstawioną tabelą wywalczyliśmy drugie miejsce na osiem zespołów I Ligi. Należy nadmienić iż istnieje ośmioosobowa II Liga.

We wrześniu rozpoczął się II turniej X Edycji w Tenisie Stołowym pod patronatem BLS. W pierwszej rundzie graliśmy z zaprzyjaźnioną drużyna „Słowików”. Gry były zacięte a wynik dla naszej drużyny bardzo korzystny. Po grach deblowych prowadziliśmy 2:0. Nasi debliści Łukaszuk i Morzy z początku przegrywali 0:2 w setach po czym zmobilizowali się i wygrali mecz 3:2.
W pierwszej kolejce czterech spotkań singlowych wygraliśmy wszystkie, tracąc tylko jednego seta prowadząc w meczu 6:0.Drugą kolejkę czterech spotkań wygraliśmy 3:1 prowadząc 9:1. Ostatnią kolejkę wygraliśmy 4:0 i cały mecz 13:1.

Punkty dla MOAKu zdobyli: M.Łukaszuk, Cz.Morzy i K.Drozdowski po 3,5 a K.Popławski 2,5 pkt.

Na stronie internetowej Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w zakładce  liga amatorska przedstawione są tabele obu lig. W I Lidze na prowadzeniu jest ADLER argo MOAK Wasilków. Następne mecze odbędą się 21.10 i 28.10 2018 r. w Technikum Rolniczym w Dojlidach.

Dnia 13 października  2018 r. o godz. 10:00. rozegrany zostanie Turniej Tenisa Stołowego o Niepodległościowy Puchar Burmistrza Wasilkowa w Szkole Podstawowej przy ul. Polnej w Wasilkowie. Zapisy zawodników będą prowadzone od godz. 9:00. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Natomiast dnia 8.12.2018 r. również w Szkole Podstawowej przy ul. Polnej rozegrany zostanie Turniej Tenisa Stołowego z okazji Urodzin Wasilkowa. Turnieje są organizowane dla młodzieży szkół podstawowych w Gminie Wasilków. Zapraszamy serdecznie!