Tajemnica spojrzenia – wystawa malarstwa

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Dziejmy pt. „Tajemnica Spojrzenia”. Wystawę można oglądać do końca maja w MOAK-u przy ul. Żurawiej 13.

Tajemnica spojrzenia to wystawa, w której znalazło się 13 płócien różnych rozmiarów namalowanych techniką akrylową. Są to obrazy pochodzące z cykli „Trzepot myśli” oraz „Czar widzenia”. Styl, w którym namalowano obrazy można określić realizmem magicznym. Bohaterką prac jest kobieta, która pojawia się w towarzystwie ptaków, na tle piór, oczy spoglądających na widza. Ciekawym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas oglądania ekspozycji jest detal. Niektóre części obrazu wyglądają tak realistycznie, że można na pierwszy rzut oka pomyśleć że nie są namalowane np. błysk oka kormorana. Kobieta pojawiająca się w twórczości Magdaleny Dziejmy nie jest osobą realną, a wyobrażeniem autorki. Powtarzające się motywy w malarstwie Magdaleny Dziejmy, dobór kolorów i sposób malowania, sprawiają że wyłania się z nich autorski styl, który staje się rozpoznawalny i utożsamiany z pędzlem artystki.   Prace zostały namalowane na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Wernisaż otworzył dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie Karol Świetlicki. Przywitał artystkę oraz zebranych gości na wernisażu. Wprowadził w tematykę wystawy oraz podkreślił, że jest to ważne przedsięwzięcie dla wasilkowskiej instytucji kultury, ponieważ dzięki dostosowaniu sali prezentacji wystawa otwiera nowe możliwości przed ośrodkiem, z czego będziemy korzystać. Podziękował on autorce wystawy wręczając kwiaty. Następnie głos zabrała artystka, której wystąpienie swobodnie przemieniło się w dyskusje na temat sztuki, twórczości oraz pracy nad tworzeniem tego typu malarstwa. Na wystawie obecna jest księga pamiątkowa, do której zebrani wpisywali swoje wrażenia. Obecna będzie ona do końca wystawy, zapraszamy więc po obejrzeniu wystawy do zostawienia kilku słów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony autorki prac – Magdaleny Dziejmy, którą znajdą Państwo pod tym adresem:https://bit.ly/3OMZKSM

Wystawa „Tajemnica Spojrzenia” otwarta jest do 29 maja 2022 roku w godzinach otwarcia Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie. Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji.

Tajemnica spojrzenia – wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy

Skip to content